intrerupere de sarcina

26-08-2012
lidia26
Nu este medic/terapeut
lidia26
Am aflat ca sunt insarcinata, am fost la un control medical si mi sa spus ca aveam 6 saptamini si citeva zile, nu am vrut sa pastrez sarcina, asha ca d-na ginecolog mia prescris sa iau o pastila de Miropristone ( ca sa opreasca sarcina ) si peste 24 de ore sa iau 4 pastile Mirolut una dupa alta. Dupa ce am baut cele 4 pastile peste max 10 min au inceput niste dureri insuportabile si mai tirziu au inceput scurgerile ( mi sa spus ca anume aceste scurgeti elimina sarcina ). Scurgerile dureaza deja a 7 zi, si nu stiu ce sa fac.. sa astept sa se opreasca si sa merg sa fac ecografie sau sa consult un ginecolog, sau pot sa merg la ecografie in timp ce mai am aceste scurgeri, pentru ca vreau sa ma asigur ca sa eliminat sarcina de tot ? Va multumesc anticipat
6 comentarii
0
26-08-2012, ora 22:53
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
CE sa faci?
mergi la control,
LA ACEEASI DR. GINECOLOG.
NUMAI BINE,
0
27-08-2012, ora 00:43
lidia26
Nu este medic/terapeut
lidia26
clar ca o sa merg numaidecit, dar ma intereseaza e normal sa fie scurgerile un timp atit de lung ?
0
27-08-2012, ora 14:33
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
In ce tara locuiti de vi s-a prescris acest tratament? Sangerari dupa misoprostol ( cea de-a doua pastila) nu ar trebui sa dureze atat de mult timp.
0
27-08-2012, ora 14:50
lidia26
Nu este medic/terapeut
lidia26
In R. Moldova, si ce ma fac in acest caz (( merg sa fac ecografie sau la un ginecolog ( pur si simplu mas simti incomod sa merg la consultatie la un ginecolog atita timp cit am scurgeri ) ? Vreau doar sa merg la un medic care sa ma asigure ca sa eliminat sarcina de tot, sau in cazu in care nu sa eliminat sa mi se zica ce sa fac.
0
27-08-2012, ora 14:54
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
In REp Moldova au un program f bun de urmarire a terminarilor de sarcina. Mergeti neaparat la medic!
0
10-03-2019, ora 23:12
ioana1400
Nu este medic/terapeut
ioana1400
Buna! sunt o mamica disperata care a aflat de curand de frumoasa veste ca sunt in 7 saptamani.In saptamana 3 am baut 8 pastile de misoprostol pentru dureri de genunchi(recomandarea medicului) si acum sunt inspaimantata sa nu aiba copilul probleme.
Va rog, daca mai sunt cazuri similare, aveti cunostinte, AJUTOR!
Multumesc din suflet!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sarcina săptămâna 6
  •