intrerupere anticonceptionale efecte

09-06-2009
lela@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
lela@yahoo.com
Buna ziua.
Am o problema legata de faptul ca in luna mai am facut un avort, dupa care doctorul mia recomandat anticonceptionalele logest de la care ma simteam ff rau : dureri ingrozitoare de cap, picioare umflate, o stare de nervozitate incontinua, o indispozitie totala.Am luat aceste anticonceptionale timp de 1 luna dupa care am facut pauza pentru a imi veni ciclu care a venit brusc si adurat foarte putin adica jumatate de zi dupa care aproape ca sa oprit brusc.Vazand ca in continuare imi este rau si speriata prin ce trec deoarece este prima data cand iau aticoncetionale le-am intrerupt, folosind o alta metoda de contraceptie (prezervativ) in schimb imi este foarte rau ma doare burta ingrozitor mai tot timpul ma durea si inainte de a intrerupe anticonceptionalele insa acum vad ca nu este de la ele.Mi-ai facut si un test acum 2 saptamani si mia iesit negativ insa eu sunt speriata de aceste dureri de burta pana ajung la ginecolog.
Astept urgent rasp dumneavoastra, deoarece sunt fff ingrijorata de aceste dureri mai ales ca vreau sa am si un copil insa nu acum.
1 comentarii
0
10-06-2009, ora 23:23
laurasaed
Identitate neconfirmată
laurasaed
Cea mai pertinenta recomandare, este aceea de a consulta un ginecolog si de a face o ecografie.
Bafta.

Laura Saed
Psihoterapeut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.