intrebare vaccin porcina, preferabil raspuns medic

08-01-2010
Marius24
Nu este medic/terapeut
Marius24
buna ziua. tocmai am fost vaccinat, relativ obligat de la servici de gripa porcina. as vrea sa stiu la ce efecte secundare sa ma astept. am o durere de spate ca febra musculara lombar si un usor tremurat de maini - dar am baut si cafea, mancat putin si am fost stresat la serviciu.
in ce moment ar trebui sa ma panichez? am tot citit despre guillame barre si alte din astea?
10 comentarii
0
08-01-2010, ora 13:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ma indoiesc ca exista vreun doctor care sa poate prezice efectul unui vaccin cu totul necunoscut intr-o presoana necunoscuta si de la distanta pe deasupra.

Efectul nociv al vaccinului depinde foarte mult de starea de sanatate momentana cat si de constitutia pacientului. De la nimic pana la boli grave se poate intampla orice. Anumite tipuri constitutionale reactioneaza mai grav decat altele, insa nu trebuie sa-ti faci griji ca nu-s bune.
Ce poti face cu usurinta este antidotarea efectelor negative induse de vaccin (pe care unele le simti acum) cu ajutorul unor remedii homeopate bine alese si prin care poti diminua masiv pericolul unei eventuale agravari. Pe undeva aici am scris ce se poate face in astfel de cazuri la modul general, insa nici eu nu mai stiu unde...
0
08-01-2010, ora 13:53
Marius24
Nu este medic/terapeut
Marius24
pai momentan sunt foarte sanatos, de vreo luna de zile nu am mai racit absolut deloc. nu sunt obez sau slabit. pe scurt nu am nicio problema de sanatate. atata doar ca am ajuns obligat de munca sa ma vaccinez si acum cred ca am citit prea mult pentru ca sunt speriat si mi se pare ca am tot felul de simptome ciudate... poate e doar mintea mea... stiu ca multi chiar doctori au refuzat vaccinul...
0
08-01-2010, ora 14:04
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Buna Marius24, uite aici a scris scarface despre antidotarea efectelor acestui vaccin:

http://forum.romedic.ro/prod/Despre_MINCIUNA_GRIPEI_PORCINE!_035140.html
0
08-01-2010, ora 15:33
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
*antidotarea efectelor negative!
0
08-01-2010, ora 18:04
Marius24
Nu este medic/terapeut
Marius24
am citit despre ce se ia dar sunt multe pe care nu mai pot... cum ar fi cele care se iau chiar in ziua respectiva sau la doua zile. recunosc mi-e frica de efecte dar nici in halul in care sa cred ca sunt chipuri bagate in ele sau cine stie ce altceva.. chimicalele si mai ales cele care se joaca cu imunitatea pot fi periculoase- dar nu mi controleaza nimeni creierul totusi...
0
08-01-2010, ora 18:08
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
eu l-am facut si toate colegele mele de la munca l-am facut si suntem bine, stai linistit marius. am citit si eu antidoturile si am vorbit cu un medic homeopat si cred ca sunt bune daca ai vreun efect secundar, dar de la asta la paranoia e cale lunga... teoria conspiratiei peste tot.
0
08-01-2010, ora 19:33
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Stimate domn Marius,

Vaccinul anti-gripă porcină este un colosal GENOCID. Dacă vrei să te condamni singur singurel, eşti liber ca un porumbel, care zboară nestingherit prin văzduhul străveziu, dar analizează "la rece". O mulţime de epidemiologi şi virusologi au spus fără pic de neclaritate, că acest vaccin are efecte pe termen lung (principalul este oncogeneza), dar şi pe termen scurt - o supresie imunologică specifică, generată, printre altele, de o splenomegalie...GÂNDIŢI-VĂ bine, nu vă lăsaţi influenţat de fraze de genul: "l-am făcut şi eu, dar nu am avut parte de reacşii adverse"...fiecare organism are resposivitatea lui şi vă poate "atenţiona" mai târziu...

Toate cele bune şi sănătate maximă!


În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)
0
09-01-2010, ora 11:14
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Bun, acum cine l-a facut trebuie sa gandeasca pozitiv, caci chiar si fara vreun vaccin sau medicament nociv gandurile de boala au puterea de a o creea mai ales la persoanele de natura ipohondra (vezi studentii de medicina care primesc o multime de simptome de la studiat).
0
09-01-2010, ora 11:28
Marius24
Nu este medic/terapeut
Marius24
acum ma simt mult mai bine, nicio durere musculara nimic. cred ca sunt bine. daca mor peste cativa ani, o sa-mi cer scuze pentru scepticitate, dar tot nu cred ca vrea cineva sa ne omoare in masa. puteau sa dea cu bomba nucleara sau alta metoda, nu doar asa
0
10-01-2010, ora 00:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pai nu vor sa va omoare ci cu totul altceva, dar asta nu face din vaccin un elixir. In plus nu uitati ca mai exista si Dumnezeu...daca ar fi sa le faca Dzeu pe plac la pervesii astia pamantul de mult nu ar mai exista si toti ati fi bolnavi de moarte dupa cate prostii se fac inca din copilarie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinări speciale
  • Vaccinarea veterinarilor și a altor persoane care lucrează cu animale
  • Vaccinarea post-expunere
  • Vaccinarea adultului cu diabet
  • Vaccinarea persoanelor cu SIDA (HIV)
  • Vaccinarea bolnavilor cu hepatita C
  • Vaccinarea și autismul
  •