intrebare urgent

25-11-2008
lakkys
Nu este medic/terapeut
lakkys
buna seara.am si eu o intrebare
ca ma aflu intr o mare dilema. am vazut in scaun putin sange si m am speriat de moarte.cu o saptamana inainte am facut analizele si marcariitumorali care au iesit bine, mentionez ca in 2002 am fost diagnosticata cu un cancer la colon. doc la care am fost a zis sa nu mi fac griji ca e din cauza constipatiei, ca zilele astea am fost constipata. nu stiu ce sa fac
sa mai fac colonoscopie de care am o teama teribila sau sa las lucrurile asa. va rog un raspuns pt care oricum va multumesc anticipatsunt din bucuresti si am 44 de ani.
4 comentarii
0
26-11-2008, ora 00:54
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
daca markerii tumorali au iesit bine, nu e cazul sa va faceti probleme.insa evitati sa mai fiti constipata;nu neaparat din cauza hemoroizilor ce au deteminat aparitia sangelui in scaun, ci din cauza toxinelor care persista si revin in organism prin colon.un intermediar ce favorizeaza cancerul de colon este constipatia cronica.
0
03-12-2008, ora 19:40
lakkys
Nu este medic/terapeut
lakkys
pt. quantum. sangerarea nu stiu daca a aparut din cauza hemoroizilor pt ca nu mi a confirmat nimeni ca as avea asa ceva. oricum multumesc pt raspuns si imi cer scuze pt multumirile mele intarziate.si daca nu ar fi de la hemoroizi, de la ce ar putea aparea aceste mici sangerari?sa stiti ca imi este tare frica sa nu recidiveze boala.pt ca am vazut ca sunteti medic va mai intreb ceva;ce stiti despre osteocynesine? o fi bun pt osteoporoza?ati mai auzit ca a fost folosit de cineva cu succes in aceasta problema(osteoporoza). daca stiti ceva in acest sens as dori sa imi spuneti si mie. ce as putea folosi pt osteoporoza dar sa nu mi deranjez boala. cu multumiri anticipate
0
03-12-2008, ora 23:09
Dr. Gheorghiu Mihaela
Medicina naturista, complementara, alternativa, ploiesti, brasov, bacau-colaborare cab.medicale
Dr. Gheorghiu Mihaela
Constipatia da sangerare in prezenta hemoroizilor, avand in vedere afectiunea ce ati avut ma indoiesc ca medicul a lasat ceva palpabil sa-i scape..
Osteocynesine este produs homeopat, deci nu are de ce sa creeze probleme.nu, nu am intalnit pe nimeni care sa-l fi folosit, insa v-as sugera sa mergeti la un medic homeopat sa va vada si apoi sa va recomande ceva in acest sens.
Nu va mai ganditi la afectiunea pe care ati avut-o ca la o boala, ci ca la un semnal de alarma pentru ceva sufletesc de care nu va eliberati.nu mai ganditi ca o deranjati;este ca si cum ati spune"este in mine, inca o am, daca se declanseaza?"si nu faceti decat sa dati informatia necesara organismului ca sa o reproduca.
0
07-12-2008, ora 18:16
Dr. Alexandru Cristian
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Alexandru Cristian
Buna seara ! Dupa ce ati trecut prin problemele descrise in 2002 este mai corect sa va investigati colonoscopic in primul rand chiar si pentru "a sufla in iaurt "! Tratamentele luate " dupa ureche " nu va ajuta sa dormiti linistit. Faceti o vizita la Proctoline si dupa investigatiile necesare vi se va pune un diagnostic corect si vi se vor explica tratamentele necesare. E mult mai bine sa petreceti sarbatorile fara indoiei in suflet. Cu deosebita stima Dr. Alexandru
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.