intrebare legata de condiloame va rog ajutor

19-09-2009
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
as vrea sa stiu care e cea mai buna cale de tratament si cam cat costa. am citit pe site uri si am vazut ca de exemplu laser CO2 pt condiloame costa 350 lei, sau ca electrocauterizarea cam tot la fel dar scria pe site ca depinde de durata sedintei, , , ce inseamna asta nu stiu. as vrea sa stiu la cat poate ajunge pretul maxim, cate milioane ar trebui sa am la mine practic. si care e cea mai recomandata metoda: laser, acest laser co2, cauterizare, indepartare chirugicala, care metoda are cele mai putine efecte secundare si recuperarea cea mai rapida? si unde in bucuresti e cea mai buna clinica. medlife? cutis med? academica clinic de prin centru? va rog raspuns, ca nu stiu ce sa fac si sunt speriata
1 comentarii
0
19-09-2009, ora 18:34
musaraf
Identitate neconfirmată
musaraf
Buna ziua.
Am vazut condiloame tratate cu electrocauterizare. Rezultatele erau bune, zona ramanea curata. Dermatologul a recomandat chirurgie clasica doar la un pacient care avea condiloame multe, aglomerate, care nu se mai puteau cauteriza. Laser cu CO2 n-am vazut, dar pare sa fie o metoda buna. Oricum aparatul de laser este mult mai scump decat un electrocauter, probabil ca merita.
Despre pret nu stiu, era la spital de stat...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.