intrebare domnul doctor Flueraru

27-03-2010
rusuclaudiu1988
Nu este medic/terapeut
rusuclaudiu1988
Imi adresez intrebarea dvs pt ca nu stiu daca intra la endocrinlogie sau la orl, si dvs v-ati dovedit a(-mi) raspunsuri pertinente de fiecare data. Saptamana asta am reusit sa schimb medicul de fam si la prima vizita uitandu-se peste fisa mea unde era trecuta o hipetrofie de apofize cu discurile tasate si la greutatea mea, m-a intrebat daca am facut vreo ecografie la tiroida. I-am spus k nu, dar sunt asa grasut (89 kg la 1, 78) de cand am facut 3 ani moldamin, la care dumneai a spus ca asta e cauza. Ideea e ca m-am uitat in pic la gatul meu in zona tiroidei, si pe langa faptul ca intreaga articulatie de la marul lui adam park e usor deviata stanga, cand inghit, ceea ce se ridica, imediat de sub marul lui adam, e mai mare in stanga decat in dreapta (se observa doar cand inghit cu capul puternic dat in spate). In rest niciun alt simptom, nu schiombare a vocii ca sa zic ca e de la laringe, nu nod in gat, nu noduli sau diferit la palpare fata de dreapta. atat, asimetrie. Trebuie sa ma prezint la un control sau ca de obicei sunt inclinat spre paranoia? va multumesc anticipat si rog sa imi scuzati faptul ca v-am rapit timpul. sanatate multa
2 comentarii
0
27-03-2010, ora 21:15
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
acolo se afla Glanda Tiroida
trebue sa faci o ecografie a tiroidei
0
27-03-2010, ora 23:23
rusuclaudiu1988
Nu este medic/terapeut
rusuclaudiu1988
va multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.