intrebare cu privire la o carie

12-03-2009
Bugus
Nu este medic/terapeut
Bugus
Buna.Recent am fost la dentist si am avut o lucrare.a trebuit sa imi rezolve o carie la nivelul gingiei(imi este sensibil smaltul in acea zona.era mai alb si cand dadea cu sonda agata) asa ca a pus prima oara o plomba provizorie ca sa se lase gingia mai jos iar dupa aceea a pus o plomba definitiva.cand a lucrat nu a mai facut anestezie(cand a pus plomba, inainte cand a curatat eram anesteziat) si ma durut cand usca zona.acum dupa 2 zile dupa ce am plomba definitiva in momentu cand apas pe acea plomba simt o durere.cu cat apas mai tare cu atata doare mai mult...dentista a zis ca e posobil ca sa trebuiasca scos nervu daca doare.ce ar fi indicat sa fac? cum stau normal si mananc nu ma doare...da la o presiune pe zona aceea simt o durere.ce credeti ca este bine de facut? va multumesc
1 comentarii
0
12-03-2009, ora 15:57
pumy
Nu este medic/terapeut
pumy
buna. tind sa cred ca intr-un fel sau altul ti-e afectat nervul si ar trebui scos. Si mie dentistul mi-a pus o plomba mica si chiar mi-a zis sa mananc pe ea, sa apas, sa vad daca simt orice urma de jena, tocmai pentru a vedea daca e atins sau nu nervul in vreun fel. eu zic sa te prezinti de urgenta la cabinet. multa bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul