intrebare

02-07-2009
adyy_vec
Nu este medic/terapeut
adyy_vec
buna ziua am un copil de 4 ani cand era micuta acum 3 ani din greseala ochisorii ei au intrat in contact cu o substanta chimica nu a avut simptome sa se inroseasca sau ceva oricum stau cu grija ce pot sa fac ? copilul meu nu suporta sa fie dus la medic mai ales la ochi sa o consulte va rog dati mi o parere se poate sa nu fi patit nimic?va repet vede bine, ochisorii nu au fost niciodata rosii va rog daca ar fi probleme ce simptome ar trebui sa aiba ? atunci cand s a intamplat am intrebat medicul pediatru si a spus ca nu sunt probleme doar poate vor fi cand va creste mai mare asta ce inseamna? cand ar trebui sa ma alarmez? va rog tare mult dati mi un sfat va multumesc tare mult
2 comentarii
0
03-07-2009, ora 07:56
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Inteleg ca totul s-a intamplat in urma cu un an si, din cate am citit, se pare ca nu sunt probleme; un consult oftalmologic recent, eventual, va putea constata niste sechele la nivel corneean, conjunctival, pleoape, daca arsura chimica a fost mai importanta; ar fi bine sa mergeti la un consult, ar fi util un examen biomicroscopic al polului anterior;nu este un examen neplacut, se face repede, in cateva minute; numai bine
0
03-07-2009, ora 10:25
adyy_vec
Nu este medic/terapeut
adyy_vec
va multumesc tare mult si va admir pentru tot ceea ce faceti pentru toata lumea
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.