intrebare

07-06-2015
sorin20
Nu este medic/terapeut
sorin20
Buna, am avut o extractie dificila in extractia unui molar, mi s-a oprit greu sangerarea mi-a lipsit acel cheag si am facut alveolita postextractionala cu dureri inimaginabile am fost iarasi la doctor, mi-a curatat acolo din nou + ma cusut toate bune si frumoase durerile au trecut iar acum dupa 4 saptamani de la scosul firelor cam asa, in acel gol mi s-a facut un cheag de sange de culoare rosu aprins e foarte moale cand ating cu limba si cand mananc pe acea parte parca simt ca se baga resturi in cheagul ala de sange.Mentionez ca nu-mi curge sange dar daca apas cu un servetel putin mai tare lasa o foarte usoara urma de sange.
E normal sa se vindece asa greu? Sau o fi vorba iarasi de vreo infectie

Poza este in linkul de mai jos, mai am acolo o carie dar as prefera s-o tratez dupa ce mi se vindeca acolo cheagul ala.
http://www.imagebam.com/image/e41226414230269
1 comentarii
0
10-06-2015, ora 21:52
sorin20
Nu este medic/terapeut
sorin20
Chestia e ca nu e dureros, nici gingia nu e umflata doar ca e deranjant cand pun acolo limba ca e "moale" si daca apas cu servetelul se vad mici urme de sange (stiu ca nu trebuie sa apesi sau sa pui limba), pe partea aceea nu mananc fix din cauza ca e moale si evit sa se bage acolo resturi pana la urma urmei am aproape 1 luna de cand mi s-au scos firele si atunci nu aveam acel cheag.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •