intrebare

20-01-2012
Lucyv
Nu este medic/terapeut
Lucyv
azi am fost la dentist pt ca am o masea care necesita plomba si mi-a pus pansament iar dupa doua ore a inceput sa ma doara.si mi-a facut o noua programare abia peste o sapt. Mi-a zis ca trebuie sa-mi puna arsen ca sa omoare nervul iar urmatoarea zi sa mi-l scoata si apoi sa-mi puna plomba.Dar eu ce ma fac pana at cu durerea asta?
Va rog spuneti-mi ce sa fac nu mai suport durerea.e normal sa te doara dupa ce ti-a pus pansament?ce riscuri sunt?poare aparea puroi?.Ast raspunsuri.
1 comentarii
0
20-01-2012, ora 16:54
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi imediat la un alt medic. Nervul se scoate pe loc sub anestezie. Metoda cu arsenic este invechita.
Poti merge in urgenta sa iti scoata pansamentul si sa deschida canalul, ca sa se dreneze puroiul - altfel o sa se umfle si va trebui sa iei antibiotice.
Mergi la un spital de urgente stomatologice.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul