intrebare

20-03-2007
cucubau
Nu este medic/terapeut
cucubau
am fost acum ceva vreme la o piscina publica.eram in timpul menstruatiei si am folosit un tampon intern (ob).deoarece nu mai folosisem tampoane interne pana atunci nu l-am introdus suficient astfel incat atunci cand am intrat in apa acesta s-a udat.
as vrea sa stiu daca exista posibilitatea sa fi contactat vreo boala din apa de la piscina.nu prezint nici un simptom (dar am inteles ca nici la sida nu exista simptome).deci:exista posibilitatea sa fi luat vreo boala din apa de la piscina datorita utilizarii necorespunzatoare a tamponului intern?
4 comentarii
0
27-03-2007, ora 00:00
pabllo
Nu este medic/terapeut
pabllo
MAI FETITZA TU ESTI CU CAPU?
pentru ce intri tu in apa cand esti in perioada rosie?
mai ales unde se scalda toti nespalatii FUGI REPEDE LA UN DOCTOR SI FATI ANALIZELE DACA CREZI CA POTE FI CEVA DAC NU STAI ASA POTE DOAMNE FERESTE TI SE INTAMPLA CV!!! FUGI
0
14-04-2007, ora 00:00
sledge
Nu este medic/terapeut
sledge
din cate stiu eu, apa de la piscine este curatata. acum depinde in ce piscina ai fost si cine se scalda acolo.in orice caz, sida??? nu cred ca ai de ce sa te ingrijorezi. mergi la doc dar nu cred ca e panica
0
26-04-2007, ora 00:00
Dr. Andrei Dumitrescu
Psihologie, Bucuresti
Dr. Andrei Dumitrescu
numai analizele iti vor putea da raspunsul.
la bazine, de obicei apa e super filtrata si dezinfectata.

in piscinele publice insa...
ai vorbit si cu un dermatolog ?
0
12-07-2007, ora 00:00
mamicaluidavid
Nu este medic/terapeut
mamicaluidavid
Si mie mi s a intamplat cu multi ani in urma exact acelasi lucru. Am fost ingrijorata dar am neglijat sa ma duc la medic. Eram virgina pe atunci. Eu cred ca totul e ok. Eu una nu am avut nimic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.