am anumite scurgeri rozalii maronii in perioada fertila

03-11-2009
dana01
Nu este medic/terapeut
dana01
buna...mi-am inceput viata sexuala de putin timp, dar nu sunt f. activa sexual, in sensul ca rel sunt destul de rare, din cauza partenerului care este la ceva km distanta de mine. Am observat ca am anumite scurgeri rozalii maronii in perioada fertila. Este normal sa se intample acest lucru??? Nu sunt scurgeri urat mirositoare, abundente si sunt doar in acea perioada. Nu am dureri sau usturimi. Pana la inceperea vietii sexuale nu am avut aceste probleme. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Multumesc!.
4 comentarii
0
04-11-2009, ora 02:10
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Sunt normale daca dureaza doar o zi, marcand ovulatia. Daca dureaza mai mult, un consult este indicat.
0
04-11-2009, ora 08:21
dana01
Nu este medic/terapeut
dana01
Multumesc ptr raspuns.cam o zi dureaza si nu sunt abundente, apar cand si cand in decursul zilei, culoarea a fost cea care mi-a pus semne de intrebare.
0
22-08-2011, ora 09:25
linusa
Nu este medic/terapeut
linusa
Buna ziua,

De un an de zile nu mai iau anticonceptionale si ciclul nu este regulat. Am fost la medic si mi-a recomandat sa iau arefam 200 mg o pastiluta seara timp de 10 zile din a 16-a zi de cand mi-a venit CM. De o luna nu ma mai protejez ca vreau un bebe si in dupa cele 10 zile de arefam imi venea ciclul. Acum in loc de CM am doar niste scurgeri maronii si nu stiu de la ce. Exista vreo posibilitate sa fiu insarcinata?
0
22-08-2011, ora 09:27
linusa
Nu este medic/terapeut
linusa
pot face progesteronul daca iau arefam?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •