ce este aceasta scurgere alba, nu ma mananca, nu ma deranjeaza, e alba laptoasa

02-10-2009
ileana30
Nu este medic/terapeut
ileana30
v am rugat sa mi rasp si mie la intrebare ce este aceasta scurgere alba, nu ma mananca, nu ma deranjeaza e alba laptoasa si la contact sexual se vede pe penisul partenerului dupa penetrare!este penibil, ca nu stiu ce sa spun ca este!asta am intrebat!cand imi face cunilingus prietenul meu il ustura buzele si i ies niste basicute, pete mici albe pe buze!lamuriti ma ce este ca nu mai inteleg nimic!si cu rana de pe uter care am cauterizato si a aparut din nou.este o bibita pe uter, apare si dispare uneori.imi poate rasp cineva concret ??????/multumesc
9 comentarii
0
02-10-2009, ora 16:07
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Concret numai dupa analize din secretie + BabaesPapanicolau+consult ginecologie poti sa stii ce e si mai ales ce trebuie facut corect! Sanatate!
0
05-10-2009, ora 15:23
ileana30
Nu este medic/terapeut
ileana30
multumesc!!!!!testul papanicolau l am facut acum vreo 1, 2ani si nu mi a iesit nimic rau!o sa fac niste analize!multumesc
0
07-02-2010, ora 11:57
ileana30
Nu este medic/terapeut
ileana30
acum din cauza scurgerii mele albe groase dar nemirositoare ma mananca putin si partenurului i au iesit niste bubite rosii pe capul penisului si l mananca!ce poate fi????/
0
16-02-2010, ora 14:44
Elenna07
Nu este medic/terapeut
Elenna07
Parerea mea este ca ai candida, si la mine la fel se manifesta, nu miroase, nu era nici foarte abundenta, si uneori mai pateam si ce ziceai tu, in timpul actului.acum cel mai bine e sa repeti analiza, caci candida poate aparea oricand din cauza unui dezechilibru intern. Incearca Lomexin crema si pentru tine si pentru el, la noi a functionat...
0
17-02-2010, ora 23:01
brunetik21
Nu este medic/terapeut
brunetik21
Buna ziua!am si eu o problema...am remarcat ca am o umflatura de marimea unui bob de piper sub piele in zona dintre vagin si anus si ma jeneaza uneori si nu stiu din ce cauza mi-au aparut.Acum 2 saptamani am fost la un control ginecologic pt k am remarcat ca nivelul secretiei vaginalea era mai crescut decat deobicei..in conditii normale iar dr ginecolog m-a diagosticat cu colpita si drept tratament mi-a prescris leukarrest si ovule cervugid.Acum mai am de luat un singur ovul si am remarcat umflatura respectiva de care v-am zis mai sus..este posibil sa fie vreun efect advers al ovulelor sau ceva din cauza lor..??precizez ca nu am avut contact sexual cu prietenul meu in tot acest timp cat am luat ovule.Va rog mult sa imi raspundeti!Multumesc!
0
18-02-2010, ora 00:20
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Numai "pe vazutelea" se poate spune ce e si ce se poate face. Imi pare rau daca nu te-am putut ajuta cu ceva mai concret.
0
18-02-2010, ora 00:23
brunetik21
Nu este medic/terapeut
brunetik21
defapt chestia asta o are o foarte buna pr de-a mea si m-a rugat sa postez pe internet...din pacate am observat k am scris ceva gresit.a zis de bubitza aia ca se afla in interiorul labiilor mici...si am mai citit ceva si mai devreme si pot fi niste cosuri din cauza proastei imunitati...acum sa vedem cum evolueaza.oricum ms mult ca ai raspuns.
0
20-02-2011, ora 19:13
ileana30
Nu este medic/terapeut
ileana30
BUNA ZIUA..am si eu o intrebare.am niste cicatricici in urma unor interventii chirurgicala facute cand eram copil 3, 4, 5 ani nu stiu exact.ele sunt pe picioare de la genunchi in jos pe ambele picioare..una pe unul si 2 pe celalalt.acum am 31 de ani.ele sunt fff lungi de 18, 25, 33 cm.asi vrea sa stiu daca am vreo sansa sa le scot sa dispara sa fac ceva ca sunt foarte urate si tebuie sa mi acopar picioarele mereu..nu am nici un handicap la picioare doar aceste semne..multumesc
0
20-02-2011, ora 20:37
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Intereseaza-te daca nu se poate face cu laser. Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •