intrebare

20-11-2008
katja
Nu este medic/terapeut
katja
in urma cu 2 luni de zile am avut o otita externa, dupa tratament si recontrol, infectia a disparut, audiograma a iesit bine, dar in continuare imi simt urechile infundate, iar dimineata, la trezire, senzatia de amorteala, care uneori, mai apare si pe parcursul zilei; as dori sa-mi spuneti ce as putea face pentru a-mi reveni complet, doctorul mi-a zis sigur ca infectie nu mai este, totusi eu continui sa am aceste simptome; multumesc.
1 comentarii
0
01-02-2019, ora 20:17
auraav
Nu este medic/terapeut
auraav
Buna Katja, eu am urechea dreapta infundata de o saptamana in urma unei raceli si imi da ceva bataie de cap. Am mers la medic (in Spania, aici locuiesc)si mi-a dat initial un ului spunandu mi ca am dop de ceara. Dupa vreo 3 zile vazand ca nu imi face nimic, din contra mi se infunda parca mai tare, si am inceput sa simt o durere infundata am mers la urgenta sa imi faca ceva spalatura m am gandit eu, dupa care i, i zic ca am otiTA SEROASA. Mi au prescris un spray antihistaminic, si cortizon pt 4 zile.Si azi e a patra zi dar in loc sa imi treaca am cam aceleasi simptome ca si tine. Imi simt urechea amortita, imi piuie si din cand in cand am niste intepaturi ciudate. Nu stiu ce sa mai cred.Mai iau si ceva antimucolitic deorece mi au zis de la farmacie ca este bun pt desfundarea cailor respiratorii superioare ce au legatura cu urechea.As dori si eu ceva spaturi de la domnii doctori de pe acest site, deoarece vad ca se raspunde f prompt.Multumesc si Insanatosire grabnica!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.