intrebare: karissa si fumatul

26-03-2008
geoxy
Nu este medic/terapeut
geoxy
am o intrebare...iau anticonceptionale karissa dar fumez..as vrea sa ma las...dar as dori sa stiu in cat timp isi fac efectul pilulele karissa..va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns sigur
10 comentarii
0
26-03-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu prea am inteles ce intrebi, insa un lucru este sigur : anticonceptionale + fumat = risc major de cancer de san !
0
26-03-2008, ora 00:00
geoxy
Nu este medic/terapeut
geoxy
am vrut sa intreb in cat timp isi fac efectul anticonceptionalele dak ma las de fumat..as vrea sa stiu knd sunt protejata...spar k akum m-am facut inteleasa...imi cer scuze...
0
27-03-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca nu ai lasat fumatul mai bine nu lua anticonceptionale ! Nimeni nu iti poate preciza CAND apare cancerul de san, adica dupa cat timp de la inceperea utilizarii anticonceptionalelor.
0
22-06-2008, ora 00:00
geoxy
Nu este medic/terapeut
geoxy
as dori sa aflu in cat timp isi fac efectul pilulele karissa..urgent
0
17-08-2008, ora 00:00
hanna
Nu este medic/terapeut
hanna
As dori sa stiu daca s-a mai confruntat cineva cu problema mea, sau daca stie cineva sa-mi dea si mie un raspuns, va rog!!! Iau Karissa de ceva vreme si a inceput sa-mi pice foarte rau parul de la ele. Am fost la dermatolog si mi-a zis sa merg la ginecolog sa imi prescrie altceva. Mentionez ca parul a inceput sa-mi pice de cand luam Logest, apoi le-am schimbat pe Karissa, dar a inceput mai rau. Cand fac pauza, dupa cam 2-3 luni inceteaza si caderea parului. Acum problema e ca daca nu iau contraceptive am un ciclu neregulat si multe cheaguri. Ce sa fac? DAca iau alte contraceptive, nu va fi la fel? Exista unele speciale pentru problema mea? Multumesc anticipat!
0
17-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incearca sa treci pe Laurina.
0
18-08-2008, ora 00:00
hanna
Nu este medic/terapeut
hanna
Multumesc pentru ajutor!
0
30-09-2009, ora 18:51
geoxy
Nu este medic/terapeut
geoxy
buna seara...am si eu o intrebare..am fost la doctorul ginecolog la control si mi-a zis ca am colul curat, dar mi-a dat cerviron ovule.as dori sa stiu daca o sa intrerup tratamentul asta o sa patesc ceva.va rog mult daca imi puteti da un raspuns.multumesc anticipat
0
30-09-2009, ora 22:13
alexxy_a
Nu este medic/terapeut
alexxy_a
Nu ai ce sa patesti. Ovulele au efect local. Dar de ce sa le intrerupi?
0
29-09-2016, ora 20:31
simona-adriana
Nu este medic/terapeut
simona-adriana
buna seraiau anticonceptionale karisa dar medicul nu mi-a spus ca numai trebuie sa fumez as vrea sa stiu numai pot fuma deloc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Luarea în greutate după renunțarea la fumat
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • O strategie mai bună pentru campaniile antifumat
  • Fumătorii care consumă prea mult sodiu au risc mai mare de artrită reumatoidă
  • Mă voi îngrășa dacă mă las de fumat?
  • Fumătorii sunt de trei ori mai predispuși la durerile cronice
  • Fumatul deteriorează o parte vitală a creierului
  •