intrebare..

16-12-2008
cristian17
Nu este medic/terapeut
cristian17
Care sunt acele zile la fete cand nu pot ramane insarcinate ? 7 zile dupa ciclu.. iar apoi dupa acea saptamana pot ramane ?... astept si eu rasp k nu prea stiu asa bine.. ms frumos.
2 comentarii
0
16-12-2008, ora 07:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
5-7 zile dupa ciclu nu este considerata ca fiind o perioada fertila.Apoi fetele incep sa aiba o secretie vaginala mai abundenta, se simt umede tot timpul; aceasta e perioada in care ele raman usor gravide si trebuie sa faca sex numai cu prezervativ [ cam doua saptamani ].Apoi din nou secretiile vaginale scad in intensitate, sunt din ce in ce mai putine, ceea ce inseamna ca mai e putin pana vine ciclul si se poate face sex neprotejat.Aceasta metoda de a calcula riscul sarcinii nu-ti garanteaza 100% ca fata nu poate ramane gravida.Plus ca ea te mai poate si minti.Pentru siguranta ta eu zic sa folosesti mereu prezervativul [ te protejeaza si contra bolilor cu transmitere sexuala ].Sarbatori fericite!
0
16-12-2008, ora 14:04
cristian17
Nu este medic/terapeut
cristian17
Am inteles, ms ft frumos pt raspuns !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici