Acum cateva luni mi s-a spart plomba...

20-08-2009
seftaka
Nu este medic/terapeut
seftaka
Acum cateva luni mi s-a spart plomba, am fost la stomatolo saptamana trecuta. Mi-a curatat, frezat, si mi-a spus ca imi scoate nervul. Dar am oroare de injectii, mi se face rau imediat. Mi-a facut anestezie, mi sa facut rau de frica, dar i-am spus ca imi trece in 5 minute. Doctorul s-a enervat, tipa, si nu mi-a mai scos nervul, mi-a pus o substanta si mi-a zis ca imi omoara nervul, si sa vin dupa 5 zile. M-a durut foarte tare, am luat ketonal, si mi-a trecut asa, dar am gingia foare inflamata, ma doare, sangereaza uneori. E bine ce a facut, ce trebuie sa fac??? A zis ca imi pune plomba dupa 5 zile cand imi omoara substanta aceea nervul. Astept pareri, sfaturi
4 comentarii
0
20-08-2009, ora 11:39
IceAge
Nu este medic/terapeut
IceAge
In primul rand, schimba medicul...Al doilea sfat - nu trebuie sa-ti fie teama de injectie. Medicii folosesc un spray care iti va amorti locul si astfel nu vei simti nimic. Si eu sunt la fel de fricoasa dar te asigur ca se poate conta pe efectul acelui spray:)
0
20-08-2009, ora 11:42
seftaka
Nu este medic/terapeut
seftaka
Mersi, dar ma intereseaza, e bine ce a facut? Adica cu substanta, ce mai imi face dupa aceea, procedura e corecta?
0
20-08-2009, ora 11:46
IceAge
Nu este medic/terapeut
IceAge
Nu sunt medic, deci nu iti pot da un raspuns corect. Ai putina rabdare si sigur va raspunde cineva :)
0
24-08-2009, ora 18:02
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
da...e corect ce ti-a facut.pe semne ca nu treceti pe la medic decat in stadii f grave, , , , nici nu se simte atunci cand va face anestezia.fiti mai calm pe viitor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul