intepatura de insecta? toxinfectie? nu stiu

03-09-2010
lucyan_yan
Nu este medic/terapeut
lucyan_yan
domnule doctor,
va rog frumos sa ma ajutati...eu momentan sunt in spania si am fost aici la medic si nu prea mi-a dat mare lucru.
sa va spun cum s-a intamplat.
pana duminica nu am avut niciun simptom, sambata am fost la mare am intrat putin in apa cam 15 minute pt ca era cam racoare afara apoi m-am relaxat pe plaja.duminica dimineata am inceput sa am senzatii de voma, am si vomitat pana la urma, apoi febra intensa nu-mi puteam reveni deloc si o durere in spate foarte insuportabila in care nu-mi gaseam nicio pozitie comoda. duminica noaptea din cauza acestei durei nu am putut dormi am reusit pana la urma sa dorm vreo 3 4 ore ca mi-a dat mama un ibuprofen si m-a mai lasat. luni dimineata am avut parte de o mare surpriza eram plin de pete cu exceptia fetei. petele erau de culoare rosiatica micute asa iar pe picioare aveam niste puncte asa ca si cand as fi fost intepat cu siringa, inclusiv in talpa, nu ma mananca dar ma dor atunci cand apas pe ele.in afar de asta pe gamba stanga si nu numai am niste bube de parca m-as fi julit nu sunt mari, e ca si cum m-as fi lovit in ceva si akuma se trece. de lovit nu puteam sa ma lovesc in acelasi fel in acele zone. am luat pastilele alea polaramine se numesc ideea e ca mai imi apar din cand in cand numai pe picioare ca niste cosuri infundate ce imi dau durere musculara in zona respectiva.va multumesc anticipat am si niste poze dar nu stiu unde sa le trimit ca sa le vedeti...poate ma indrumati dumneavoastra.doctorul mi-a zis ca e posibil sa fi fost vreo insecta sau ceva in apa...
1 comentarii
0
13-09-2010, ora 16:53
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca doctorul este mai obisnuit cu astfel de manifestari. Ascultati sfaturile sale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: