intestin hiperecogen la ecografie 16 saptamani

01-05-2012
david30
Nu este medic/terapeut
david30
mi-s.a spus ca bebe are intestin hiperecogen, se vedeau niste pete albe ce inseamna??? sa nu fie vreo malformatie
si la secretie mi-a iesit o infectie, ureaplasma mare si microplasma.mi-adat antibioatic siovule, dar a zis ca e risc de avort va rog sa raspundeti
1 comentarii
0
04-07-2020, ora 23:23
anma
Nu este medic/terapeut
anma
Am avut semnalata prezenta intestinului hiperecogen la 18 saptamani de sarcina cu recomandarea de amniocenteza.

La urmatoarea ecografie (cu ocazia morfologiei de trimestrul II) nu s-a mai evidentiat (cei drept, facuta de un alt doctor) - asteptand cu nerambdare analiza medicului curant. Nu aveam facuta morfologia de trimestrul I si dublu testul asa ca o asemenea veste m-a cam panicat.

Nu am facut amniocenteza fiind pregatita pana in ultimul moment al ecografiei sa fac testul Panorama (desi am inteles ca este inferior din punct de vedere al amniocentezei - cu gandul ca e mai neinvaziv pt. bebe).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul