interpretare uroculura

29-04-2011
anca_strumfy
Nu este medic/terapeut
anca_strumfy
Buna seara,
Sunt insarcinata si am avut iminenta de avort in saptamana 12 si dupa ce am crezut ca am scapat de aceasta problema in semestrul ll, la prima urinare dimineata era cu sange inchis la culoare.am fost si am facut o ecografie abdominala si totul e perfect, apoi am facut urocultura si nu prea inteleg de ce nu am niste valori pe buletinul de analize.Imi apare doar 1000 ufc/ml si eritrocite pozitiv+.Spuneti-mi ce inseamna acest pozitiv+.Acum numai sangerez, medicul ginecolog mi-a spus ca e tot iminenta de avort, insa eu stiu ca e grav daca sangerezi in sememestrul ll.
Multumesc
2 comentarii
0
29-04-2011, ora 08:35
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna dimineata,
acum multi ani,
am sangerat si eu -putin in primele 5-6 saptamani si...m-au internat pt.tratament in spital.

Nu s-ar impune si la tine o internare?
mai gandeste-te.

Sanatate si O zi buna.
0
29-04-2011, ora 20:05
anca_strumfy
Nu este medic/terapeut
anca_strumfy
Buna,
la momentul respectiv, adica cand am sangerat la 12 saptamani mi-am sunat dr-ul ginecolog si m-am internat in spital 4 zile, in care mi s-a administrat sulfat de Mg si ampicilina.Totul a fost bine pana-n sapt 15 cand am remarcat dimineata sange in urina.am sunat la cabinet si mi s-a spus sa stau linistita acasa si sa nu merg la serv pentru ca iminenta de avort nu trecuse.
Acum ma simt mai bine, sunt in 18 sapt, merg la serviciu, insa nu inteleg de ce la testul de urocultura, respectivul laborator nu mi-a scris niste valori la eritrocite, doar pozitiv cu 3 de +.oare ce inseamna asta.bine stiu ca nu prea este.
O zi minunata!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.