interpretare rmn

20-03-2013
stefania27
Nu este medic/terapeut
stefania27
buna ziua am 37 ani si am facut azi rmn lombar si a si dori sa stiu si eu rezultatu si daca trebuie sa ma operez. anomalie de semnal t2 degenerativa discala lombara l4 l5, l5 s1. pensare accentuata de spatiu intervertebral l4 l5, l5 s1.laminectomie bilaterala l4 l5 cu modificari cicatriciale epidulare si zona nodulara -8mm, cu semnal redus t1-t2 negadofila suspecta de recidiva herniara posterioara medio laterala in raport cu radacina nervoasa l5 stinga. hernie de disc subligamentara posterioara medio laterala stinga l5 s1 cu amprenta durala anterioara va multumesc
2 comentarii
0
03-04-2013, ora 12:33
ionica oana
Nu este medic/terapeut
ionica oana
Buna ziua!. Am facut un R.M.N, COLOANA CERVICALA, LA UN SPITAL DIN BUCURESTI. M-I S-AU DAT DOAR FILMELE, FACA NICI UN FEL DE INTERPRETARE. UNDE MA POT ADRESA SI CE TREBUIE SA FAC SA STIU DACA ESTE CEVA GRAV S-AU NU, DEOARECE AM DURERI MARI IN ZONA LOMBARA, SI DUREREA SE LASA PE PICIORUL STING!. VA MULTUMESC.
0
01-04-2015, ora 12:20
trabant
Nu este medic/terapeut
trabant
Mi s-a descoperit spondilolistezis de gradul I L5- S1 cu pensarea spatiului intervertebral, ultimele doua discuri deshidratate, fara hernia, stenoze sau compresiicriza dureaza de doua luni. e grav ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.