interpretare diagnostic cultura secretie vaginala?

03-07-2008
bebica
Nu este medic/terapeut
bebica
buna ziua. zilele trecute am fost si eu sa iau un rezultat pt o secretie vaginala si interpretarea data de doctor a fost: ' foarte rare leucocite polinucleare, frecvente celule epiteliale plate, relativ frecventi bacili gram negativi, rari coci grampozitiv in diplo, culturi negative pt. germeni patogeni.' Mentionez ca acest examen l-am facut dupa ce in prealabil am facut un papanicolau la care rez. a fost de gr.1, doctorul spunandu-mi sa nu-mi fac probleme, insa dupa un tratament cu ovule si antibiotice secretia pe care o aveam nu a incetat sa apara, si odata cu ea si neplacerile cauzate de un miros intepator foarte deranjant. va rog din suflet dak cineva s-a mai confruntat cu asa o problema poate ma poate ajuta si pe mine. multumesc mult, mult.
1 comentarii
0
09-07-2008, ora 00:00
fiacob
Nu este medic/terapeut
fiacob
dupa un tratament cu ovule, am repetat ex.citobacteriologic, rezultatul este:fregvente epitelii, fregvente leococite, numerosi bactobacili si cocobacili.fregvente spori de candida (desi am luat ovulele impotriva candidei), iar testul papanicolau este de gr.3.va rog frumos sa-mi raspundeti cat de grava este situatia?, multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.