interpretare analize medicale

24-06-2012
andreea68
Nu este medic/terapeut
andreea68
Buna ziua, ma numesc Adina si am 43 ani, de 3 zile nu pot sa ma ridic din pat datorita unor ameteli puternice si sunt lipsita de putere.Ametesc si daca ma misc in pat.Pe toata durata vertijului am stari de voma dar nu vomit.Alte simptome nu am.Am fost la urgenta, mi-au facut control neurologic si nu am nimic, tensiunea este foarte buna, doar in timpul episoadelor de ameteala imi creste pulsul la cca.105.Toate analizele la singe au iesit in valori normale mai putin doua dintre ele: LEU : 11, 67 m/mm*3 ( val.ref. 4, 0 - 10, 0)
IDP : 11, 6 (val.ref. 6, 0 - 10, 0)
Mi-au spus ca nu am nimic decat o simpla ameteala, si m-au pus la o perfuzie cu Ca, B1 si B6 si m-au trimis acasa cu diagnosticul Sindrom vertiginos(tratament Eurovita si Gluconat de Ca ) eu ne avand nici o carenta de Ca sau minerale.
Nu am obtinut nici un fel de ameliorare dupa aceea perfuzie si in continuare imi este la fel de rau. Ce sa fac?
Va multumesc pentru intelegere si astept raspuns de la dvs.
1 comentarii
0
25-06-2012, ora 14:16
andreea68
Nu este medic/terapeut
andreea68
Multumesc frumos ""Somesuldejos"' pentru comentariul tau dar nu ma aranjaza deloc deoarece eu am tensiunea foarte buna, colecistul il am scos de 6 ani, iar greata nu-mi este doar ca in timpul ametelii imi vine sa vomit deoarece se invarte totul cu mine.Chiar daca stau la orizontala nemiscata, ma apuca din senin de am senzatia ca voi cadea din pat, nu-ti mai spun cum ma simt in pozitia verticala.Nu sunt la cura de slabire iar in ceea ce priveste analizele mele sunt in valori normale, nu am glicemie mare/mica, nu am deficit de Ca, Fe.etc. cum s-ar spune analize bune-pacientul mort!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.