interpretare analize

26-10-2007
catair
Nu este medic/terapeut
catair
daca vdrl este negativ si tpha a iesit pozitiv cu un titrul= 160 inseamna ca este sifilis
3 comentarii
0
14-04-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Inseamna ca aveti o infectie mai veche.TPHA-ul inseamna confirmarea sifisului.
Trebuie sa consultati un dermatolog.
Toate cele bune.
0
08-05-2010, ora 16:31
catair
Nu este medic/terapeut
catair
am facut analizele anuale la sfarsitul lunii februarie si mi-au iesit vdrl pozitiv (+), am facut tratament cu moldamin 1 200 000 - 15 buc, 1 la trei zile, cand trebuie sa-mi repet analiza sau ce trebuie sa fac, va rog frumos sa-mi raspundeti.sunt disperat
0
13-05-2010, ora 23:59
try
Nu este medic/terapeut
try
buna as avea o itrebare pt ca sunt foarte stresat, am facut analize de secretie uretrala pe data de 5 martie 2010 si rezultatul a fost uretro-prostatita cu neisseria gh, am urmat un tratament cu augmentin 1g timp de 7zile si diflucan dupa care m-am simtit ok iar dupa 2 luni a reinceput aceleasi simptome si am facut analize iar de aceasta data a iesit uretro-balanita specifica cu candida A va rog sa imi spuneti ce medicament sa iau tot cel dinainte sau altul, tin sa precizez ca la prima analiza a fost sensibil la amoxacilina+acid clavulanic si cefalexina iar acum este rezistent la oxacilina si timetroprim+sulfametoxazol va rog spuneti -mi ce tratamet sa urmez
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: