intepaturi puternice de inima

01-03-2009
iulia genoveva
Nu este medic/terapeut
iulia genoveva
buna! Am 26 de ani si de aproximativ 7 luni am urmatoarea problema: am simtit o durere difuza in sanul stang timp de cateva saptamani. Am mers la medic specializat, mi s-a facut o ecografie la sani dar rezultatul a fost ok. Mi s-a spus ca e vorba doar de o dereglare hormonala si am primit un gel cu care sa ma fac in cazul in care durerea mai apare. In 2-3 zile durerea a disparut. Timp de o luna a fost totul bine pana am inceput sa am intepaturi de inima. Sunt doar de moment dar sunt puternice. Simt ca in momentul acela nu pot respira. Le am lunar cam de 5 ori pe luna cand trag aer mai tare sau cand ma misc brusc. Ma sperie destul de tare din cauza intensitatii lor. Am ceva probleme cu inima? Durerea care am simtit-o in san sau undeva in jurul lui (mai exact sub sanul stang) are vreo legatura cu intepaturile de acum? Sper sa ma puteti ajuta cu un raspuns.
1 comentarii
0
12-03-2009, ora 00:27
Ioana221
Nu este medic/terapeut
Ioana221
Buna! am si eu astfel de intepaturi. In urma cu 3 ani am facut niste anazile la cardiologie si mi s'a spus ca e de la suflu sistolic. Mare lucru nu am inteles, dar stiu ca nu e grav si ca apare la o mare parte dintre noi. oricum ar fi bine sa mergi la un cardiolog. Numai bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.