intepaturi la inima

12-07-2010
elimar
Nu este medic/terapeut
elimar
De ceva vreme simt de parca as avea incontinuu emotii si imi tresare inima simtind in acelasi timp si intepaturi. Ma straduiesc sa stau calma sa nu am ganduri de nici un fel si totusi nu scap de senzatiile astea. E ca atunci cand te sperii sau ai emotii puternice. Dumneavoastra ce parere aveti?
2 comentarii
0
06-07-2011, ora 22:33
AndreeaApril
Nu este medic/terapeut
AndreeaApril
Hei! :) Acelasi lucru l'am patit si eu. Adica mai exact: emotii puternice, ma speriam din orice, imi batea inima foarte tare, scadea temperatura, tremuram, odata chiar nu m'am putut ridica din pat si ai' mei au vrut sa cheme salvarea. Am fost la medic si analizele la inima si sange au iesit ok. Mi s'a spus ca totul este datorita stresului si al programului gresit pe care il am. (alimentatia, nr de ore dormite, etc..) in fine.. cand mai am momente in care imi este rau iau un Calmogen plant si imi calmeaza inima (NU uita sa citesti prospectul inainte sa'l administrezi). Oricum, starea aceea de teama a durat ceva timp.. (25 dec- pana pe la sf lui ianuarie) si credeam ca ar trebui sa ma obisnuiesc cu asta, ca nu'mi va trece. Dar timpul se pare ca a fost cel mai important in vindecarea acelor simptome. Cat despre intepaturi nu'mi amintesc, doar simteam ceva ciudat la inima (pt ca se contracta mai repede, uneori mult prea repede). Dar conteaza si varsta, de ex. cu cat esti mai tanara riscul de a avea vre'o boala cardiaca scade (femeile sunt protejate din pct. de vedere cardiac pana la menopauza de nu mai retin ce.. ).
Bafta! :)
0
03-11-2013, ora 02:08
crisu blondis
Nu este medic/terapeut
crisu blondis
buna seara..as vrea sa stiu..ce se inatammpla si daca este ceva grav..cum ma supar ma intzeapa inima cred si simt o apasare continua dureroasa in piept, , astept un raspuns..ms anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.