intepaturi la creier

15-01-2014
yvo
Nu este medic/terapeut
yvo
De doua zile simt usoare intepaturi la creier.Sint rare dar se simt.Nu am stari de ameteala, oboseala, dureri de cap.
Ma poate ajuta cineva cu un raspuns?
Multumesc
3 comentarii
0
15-01-2014, ora 18:54
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Date necesare. Pentru a va putea raspunde si a va da cateva sfaturi care sa va fie utile, va rog sa ne spuneti : ce varsta aveti? ce greutate? ce inaltime? in ce domeniu si ce fel de munca efectuati? daca mai suferiti si de alte boli? Dupa ce vom primi mai multe informatii de la dumneavoastra, de care avem nevoie pentru o buna orientare, vom reveni. Cu stima si respect.
dr Petre Muresan
0
16-01-2014, ora 10:09
yvo
Nu este medic/terapeut
yvo
Buna ziua
Sint de profesie economist, am 44 ani, 57 kg, 1.55 inaltime.
Nu stiu daca are influenta si curentul ce se simte la locul de munca.Anul trecut am mai avut probleme din cauza aceasta.Am consultat un medic ORL si mi-a zis sa ma feresc cit pot de curent.
Multumesc
0
17-01-2014, ora 03:43
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cauze posibile : orice simptom care nu cedeaza in cateva zile trebuie serios investigat. In cazul dumneavoastra sigur curentul are un efect negativ. Poate fi o problema reumatica, o problema neurologica sau o problema de natura vasculara. Asa cum am spus acestea trebuie investigate. Pentru inceput eu v-as propune un consult neurologic si un doppler vascular cerebral.Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Apatia la vârsta a treia ar putea indica micșorarea creierului
  • O parte a creierului rămâne tânără și la vârstă înaintată
  • Creierul îmbătrânește mai repede dacă nu dormim suficient
  • MIT: Celulele creierului nu se mai regenerează
  • MIT: Folosim doar 10% din capacitatea creierului
  • Premiul Nobel în medicină, acordat cercetătorilor ce au descoperit „GPS-ul intern” al creierului
  • Stimularea electrică a creierului - benefică sau dăunătoare?
  •