intepaturi in partea ovarului drept

15-12-2012
mioara mioara
Nu este medic/terapeut
mioara mioara
buna am 20 de ani am fost operata de apendita de aproximativ de 3ani iar doctorul mi-a spus ca in timpul operatiei mi-a scos si chisturile de pe ovarul drept.dupa cateva saptamani facusem infectie la operatie dar acum operatia nu imi mai face probleme doar ca de ceva timp adica de vreo cateva luni am mari intepaturi in partea ovarului drept mult mai jos de locul operatiei.nu este zi in care sa nu am stari de greata sau ameteli si stari de lesin...am si lesinat de vreo cateva ori.ciclul mentrual nu este regulat trebuia sa imi vina in noiembrie da la inceputul lui decembrie am avut doar o zi sangerare si atat.de atunci starile de rau sunt in fiecare zi.analizele la sange mi-au iesit bune.ecograful a iesit bun.ginecologul mi-a spus ca ovarele sunt curate si uterul la fel si ca starile de rau sunt doar spasme.mi-a recomandat no-spa dar nu nu a aparut nicio diferenta.as vrea sa stiu unde sa ma duc sau la ce medic sa recomand ca m-am saturat sa imi fie mereu rau.oricum nici cu banii nu prea stau foarte bine.va multumesc mult..va rog sa imi dati un sfat ceva
1 comentarii
0
15-12-2012, ora 13:07
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
consultati-va cu un chirurg bun in laparoscopie. daca ati avut o infectie dupa operatie posibil sa aveti aderente intestinale care sa produca simptoamele amintite de Dvs
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.