intepaturi in cap

26-04-2014
laura laly
Nu este medic/terapeut
laura laly
Buna seara am nevoiee de mare ajutor nu stiu ce sa fac de cateva luni am avut dureri de cap si acuma de ceva vreme am intepaturi in mai multe parti ale capului va rog sa ma ajutati sa stiu daca este grav ori nu...
2 comentarii
0
26-04-2014, ora 10:22
Dr. Todorescu Arta-Melania
Neurologie, Timisoara
Dr. Todorescu Arta-Melania
Durerile de cap reprezinta o patologie frecvent intalnita. In cele mai multe cazuri nu reprezinta o urgenta, insa trebuie acordata o atentie mai mare durerilor nou aparute, sau cu caracter schimbat, debut brusc peste varsata de 65 ani, la pacienti care nu sunt cunoscuti "migrenosi", care se insotesc de varsaturi in jet, mai ales dimineata-cateva dintre amanuntele pe care le veti spune medicului neurolog la prima intalnire. Va sfatuiesc astfel sa mergeti la consult cu prima ocazie, pana atunci puteti sa acordati mai multa atentie stilului de viata: somn suficient si odihnitor, mese regulate, evitarea stresului (tensiuni in familie, la serviciu). Uneori simple schimbari in aceasta directie amelioreaza sau chiar rezolva problema.
0
26-04-2014, ora 13:35
laura laly
Nu este medic/terapeut
laura laly
Mumltumesc mult eu am 18 ani... dar o sa merg sa fac un control...dar pana atunci o sa acord mai multa atentie la stilul meu de viata...o zi buna va doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.