intepaturi in buric si langa el

07-02-2012
Rorry
Nu este medic/terapeut
Rorry
Buna. Am niste dureri usoare, ca niste intepaturi trecatoare in ombilic si un centimetru mai sus in dreapta. In decembrie am facut o colecistita acuta si in urma multiplelor analize am descoperit ca aveam si giardia. M-am tratat de giardie si tin regim pentru colecistita. Acum am aceste intepaturi care nu stiu daca radiaza de la colecist sau e altceva. Ma gandeam sa nu fie un alt fel de parazitoza, dar la primele doua tratamente cu albendazol nu am eliminat nimic. E posibil sa fi avut pe langa giardie si alt gen de parazit care sa nu fi aparut in teste, care sa nu se fi eliminat si care sa imi provoace intepaturile astea, si mai ales e posibil ca dupa 2 cure de albendazol sa nu elimini nimic in conditia in care sa presupunem ca ar fi fost un alt fl de parazit?
2 comentarii
0
08-02-2012, ora 19:34
magdutza1979
Nu este medic/terapeut
magdutza1979
poti face si un test pentru helycobacter pylor.sanatate
0
08-02-2012, ora 21:24
Rorry
Nu este medic/terapeut
Rorry
am facut testul si nu am helicobacter.de fapt in afara de giardie nu mi-aiesit nimic. iar la ecograf s-a vazut colecistul destins. m-am tratat de giardie cu 2 cure a cate 5 zile de albendazol...ma gandesc ca daca ar fi fost alt parazit se elimina si el. dar eu nu am eliminat nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.