intepaturi abdominale

02-03-2015
OANA S1989
Nu este medic/terapeut
OANA S1989
Buna seara,
Am 25 de ani si de circa 3 saptamani ma confrunt cu intepaturi in partea stanga. Uneori ma doare in spate, uneori in fata, si uneori in zona pelvina.Durerea ia uneori si forma unei arsuri. Intepaturile se resimt uneori si in mana, piciorul stang si degete.
Totul a inceput cu niste simptome de infectie urinara; usuturime, greutate la urinare.
Pentru ca initial am crezut ca e o problema la rinichi am fost la medicul de familie care mi-a prescris Cystone si antibiotic, Cuminol.Saptamana trecuta, un control urologic si analizele de urina au infirmat o astfel de problema, si am primit diagnosticul de Lombalgie intermitenta.
Intepaturile continua si cedeaza doar la No-spa.In plus, de doua zile, simt ca am mai multa saliva ca in mod normal. Ma intreb daca ar putea fi vorba de o sarcina extrauterina, desi iau anticonceptionale de aproape 2 ani fara intreruperi si luna trecuta am avut ciclu menstrual. Sau ar putea fi o problema la coloana
As vrea sa stiu daca s-a mai cofruntat cineva cu o astfel de problema si la ce medic ma sfatuiti sa apelez. Va multumesc!
1 comentarii
0
03-03-2015, ora 18:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Pe langa faptul ca anticonceptionalele produc avorturi timpurii (copilul moare in primele 14 zile de la conceptie), mai produc si chisturi si microchisturi pe ovare.

http://forum.romedic.ro/prod/Marturii_despre_anticonceptionale_083575.html

Mergeti la un ginecolog sa faceti un consult profesionist si o ecografie transvaginala si in conditiile in care eliminati aceasta cauza, faceti o ecografie abdominala completa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.