intepaturi, ameteli, amorteli, diaree, stari de voma

08-06-2013
yonutcoman
Nu este medic/terapeut
yonutcoman
buna ziua am 26 de ani si de ce va timp nu ma prea simt bine deloc.
acuma cateva luni

- am fost mi.am facut analize o indicat totu ok inafara de potasiu..mio dat cateva luni aspacardin;
-am facut si ecografe la fiara ficat rinichi, si mio is ca doar fiara e putin lenesa;
-am facut si ecograf la inima nu so depistat nimic;
-am facut raza la plumani si o descperit ceva raceala, am luat antibiotice o vreme si o fo bine.

am fo la o nunta si din cealalta zii am ameteli parca as fi bat de cap..imi amortesc mainile parca si se incleasta singure si picioarele putine furnicaturi, apare si o stare de lesin si am si palpitati..imi creste pulsu, si am si diaree+ca ma simt slabit ma dor picioarele parca is asa ca o leguma, si ca din cand in cat ma doare capu si nu am nici pofta de mancare.

-chestia e ca am fost mi sa dat calciu sa iau pe 10 zile in vena, si magneziu b6 fiole de baut si iau de 3 zile si tot asa ma simt;
-ce imi sugerati dumneavoastra.
8 comentarii
0
09-06-2013, ora 12:32
blajan_andrei
Nu este medic/terapeut
blajan_andrei
Ai avut o perioada stresanta, cu evenimente majore in viata ta ? Ce simti cand apar simptomele ? La ce te gandesti ?
0
10-06-2013, ora 01:00
yonutcoman
Nu este medic/terapeut
yonutcoman
nu am avut nici un fel de eveniment stresant doar ca imi trec tot felu de ganduri din cauza la ce se intampla cu mine..

iar chestiile astea cu amorteala mainilor si picioarelor doar de cateva zile m-au luat de cand am fo la nunta..
0
10-06-2013, ora 01:15
blajan_andrei
Nu este medic/terapeut
blajan_andrei
Ce fel de ganduri? Cum ai reactionat cand ai vazut ca iti amortesc membrele ? Ai atacuri de panica ?
0
10-06-2013, ora 01:28
yonutcoman
Nu este medic/terapeut
yonutcoman
poi ma luat asa imi amorteau mainile si mi se inclestau mi se ridica pulsu ameteli, ,..respiram mai greoi...si aveam stare de lesin
0
10-06-2013, ora 01:30
blajan_andrei
Nu este medic/terapeut
blajan_andrei
Am inteles. Daca nu gasesti nimic fizic, poate nu ti-ar strica o vizita la psiholog, cu siguranta stie mai bine sa identifice cauza! Multa sanatate!
0
11-06-2013, ora 17:54
indezirabil
Nu este medic/terapeut
indezirabil
In primul rand trebuie sa fi atent la odihna, aproape sigur ca dormi in medie sub 7 ore din 24. La fel de important este consumul de apa plata chiar si de la robinet, orice organism in regim de stres si/sau efort are nevoie de aprox 2l/zi. Nu confunda apa cu alte lichide. In mod cert ai o distonie neurovegetativa si imunitara care favorizeaza tot felul de viroze sau infectii.
Chiar daca ecografic rinichii sunt in regula, in mod sigur nu functioneaza bine fie pe filiera suprarenalelor date peste cap de oboseala sau stres, fie pe filiera vasculara care in conditii de efort si sau infectii poate duce la o nefroangiostenoza care la 26 de ani poate fi doar temporara si des trece doar cu apa si somn. Amortelile la maini sunt in mod sigur de origine renala, daca nu ai cumva o discopatie sau spondiloza cervicala ceea ce e prea putin probabil la varsta ta. Poti sa incerci ceva produse naturiste pentru somn si rinichi.
Panica intotdeauna este un semn de deficit imunitar si iara ne intoarcem la somn si apa.
0
13-06-2013, ora 14:54
yonutcoman
Nu este medic/terapeut
yonutcoman
mi.am facut de 2 zile toate analizele...de sange nu am descoperit nimik...la rinichi nu am nimik...am facut o radiografie la plamani si am descoperit ceva raceala mai veche..acuma de vreo 10 min iar ma luat asa cu amorteli de maini si picioare si mi o tremurat si pleoapele..si am luat un calmant si am incercat sa ma linistesc si incepe sa treaca..nu stiu ce sa mai fac..
0
13-06-2013, ora 15:15
yonutcoman
Nu este medic/terapeut
yonutcoman
am facut analizele de sange si doar hbc=17 si wsc=10.8 in rest totul ok..inafara ca am raceala la plamani..sa fie din cauza racelii sau e altfel de infectie..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diareea bebelușului
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • Diareea cronică
  • Amorțeli și furnicături în tot corpul - cauze și tratament
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi corect diareea acasă și când te prezinți la medic
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  •