intarzierea menstruatiei

09-07-2009
lisia
Nu este medic/terapeut
lisia
Buna ziua.In luna august plec la mare, si in perioada aceea trebuie sa-mi vina menstruatia.As dori sa stiu cum pot sa intarzii venirea menstuatiei.Mentionez ca am montat sterilet model TCU.Va rog sa imi raspundeti cat mai urgent.Multumesc.
5 comentarii
0
11-07-2009, ora 07:51
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Orgametril, 1 tb/zi cu doua saptamani de data presupusa a menstruatiei.Numai bine!
0
11-07-2009, ora 17:32
lisia
Nu este medic/terapeut
lisia
Vreau sa multumesc din tot sufletul d-nei doctor Balcan Anisoara pt. raspunsul dat.Multumesc mult.
0
16-07-2009, ora 14:26
pattty
Nu este medic/terapeut
pattty
Eu am 15 ani si am ciclu menstrual de 1 an.As putea sa imi intarzii menstruatia cu Orgametril?Tin sa spun ca nu am nicio boala care ar necesita acest medicament, doar as vrea sa imi intarzii menstruatia.Exista vreun risc?sau vreo reactie adversa????
0
19-07-2009, ora 21:39
lisia
Nu este medic/terapeut
lisia
PT.PATTY.Ar tebui sa intrebi un medic.Intra pe ----------*, te inregistrezi si apoi vei primi confirmarea pe adresa ta de email.Vei primi cu siguranta un raspuns de la un medic.Eu asa am facut si am primit raspuns de la d-na doctor Balcan Anisoara.Iti doresc succes si astept sa imi spui ce ai rezolvat.Succes.

(*modificat de admin)
0
21-07-2009, ora 12:40
iedutz alina
Nu este medic/terapeut
iedutz alina
as vrea si eu sa imi intarzie mestruatia.iau logest(si sunt la prima folie).este periculos pentru organism sa incep cea de a doua folie fara pauza de 7 zile?daca trec peste pauza atunci nu voi mai avea nici o sangerare in acea perioada?astept raspuns cat mai repede posibil.va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul