intarzierea menstruatiei, pauza la anticonceptionale, test de sarcina negativ...

29-01-2009
Laura G
Nu este medic/terapeut
Laura G
mi-a intarziat menstruatia aproximativ doua saptamani si inca nu sunt semne ca ar aparea. precizez ca am facut o pauza de anticonceptionale (yasmine) de trei luni, dupa care, in ultima luna, am reinceput sa le folosesc. am avut cu o saptamana si ceva in urma anumite semne (sani mariti, o secretie mai abundenta si uneori colorata in roz, dureri abdominale), dar au trecut si nu se mai intampla nimic. am facut si doua teste de sarcina, la interval de o saptamana, care au fost negative. urmeaza sa merg la doctor, dar pana atunci v-as fi recunoscatoare daca mi-ati spune care ar putea fi problema. nemaiavand probleme cu intarzierea menstruatiei in trecut, sunt putin speriata. precizez ca am o viata sexuala normala. multumesc anticipat.
11 comentarii
0
29-01-2009, ora 23:23
crisu16
Nu este medic/terapeut
crisu16
Si mie mi'a intarzia mentruatia aproape 2 saptamani, e prima oara cand se intampla asta, avand un ciclu regulat! Nu am avut contact sexual, asa ca se exclude sarcina! Voi merge la doctor dar pana atunci as vrea sa jtiu, daca exista ceva ceaiuri, am auzit ceva de genu, ceai de galbenele, ar ajuta?
0
31-01-2009, ora 20:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Pentru Laura: ai zapacit ovarele putin; deabea si-au revenit in pauza de cateva luni ca iar ii bombardezi cu hormoni.Nu cred ca esti insarcinata ci am impresia ca s-a produs o dereglare de ciclu cu substrat hormonal.O sa vezi la control care este starea ovarelor.Numai bine!
0
13-12-2009, ora 15:32
Livia_nitu
Nu este medic/terapeut
Livia_nitu
Se poate sa imi intarzie ciclul din cauza antibioticelor?am fost racita acum vreo 2 saptamani si am luat amoxicilina.trebuia sa imi vina ciclul pe 9, iar acum suntem in 13.am facut sex protejat, asa ca am eliminat posibilitatea unei sarcini, nefiind nici in zilele de fertilitate.
0
06-01-2011, ora 13:27
catalina17
Nu este medic/terapeut
catalina17
Si mie mi-a intarziat menstruatia cu 10 zile. Am efectuat si un test pt sarcina care a iesit negativ, insa eu iau un tratament, cred eu puternic, de antibiotice.
Cam 9 pe zi, pentru tratarea tuberculozei.. Deja nu mai stiu ce sa fac, ori testul nu a iesit bine, ori nu stiu..
Un sfat ceva ?
0
13-01-2011, ora 00:26
ana_frum
Nu este medic/terapeut
ana_frum
am si eu o intrebare iau contraceptive de 5 luni iar luna trecuta mi lea schimbat doctorul azi trebuia sami vina cicluldar nu mia venit e posibil sami intarzie?nu am uitat sa iau nici o pastila leam luat cum trebuie
0
13-01-2011, ora 00:27
ana_frum
Nu este medic/terapeut
ana_frum
va rog sa ma ajutatihttp://forum.romedic.ro/arataprod.php?id_sub_cat=158id_cat=46id_prod=23095id_post=207369start=1mess=1#adaugajos
0
13-01-2011, ora 00:28
ana_frum
Nu este medic/terapeut
ana_frum
va rog sa ma ajutati
0
07-02-2011, ora 18:50
tutumyha
Nu este medic/terapeut
tutumyha
buna ma numesc elena, am si eu o problema, daca puteti va rog sa ma ajutati.imi intarzie ciclu pe perioade f mari.am fost si am facut testul babaes, si mi-a iesit candida am facut tratament cu ovule spalaturi bicarbonat, e bine acum dar ciclul tot nu-mi vine.am mai facut o analiza la sange prolactina si mi-au iesit valori 242, 41 am vazut la normal e intre101-600.Nu am suficienti bani sa pot merge din nou la un medic sa-mi citesca analiza as dori un tratament daca ma puteti ajuta.Aceasta problema am mai avut-o si la 17 ani intr-un an de zile am avut ciclu 4-5 ori iar acum am aceiasi problema, acum am 24 de ani.Va rog tare mult sa ma ajutati Multumesc
0
13-02-2011, ora 21:17
yusty
Nu este medic/terapeut
yusty
buna ziua
am nascut si la 6 sapt. am avut menstruatie dar la 10 zile mi a venit iar, prima data a durat 4 zile dar a2a oara nu a durat decat 2 zile si in cantitate foarte mica, intrebarea mea este sunt insarcinata sau doar o dereglare tinand cont si de faptul ca inca alaptez.
Va multumesc
0
23-04-2011, ora 14:27
maria maria 12
Nu este medic/terapeut
maria maria 12
buna ziua. am si eu o problema dar sunt cam confuza.mia intarziat menstruatia 12 zile..niciodata nu imi venea regulat dar la inceputul lunii mi.am inceput viata sexuala, dupa o saptamana am fost la ginecolog si mia supus ca deocamdata totul este in regula si ne se vede ca as putea fi insarcinata.acum au trecut 3 saptamani si nu am nici o simtoma cum ca as fi insarcinata, nu am pofte, nu ma simt rau dimineata, nimic. dar totusi menstruatia mia intarziat si seara trecuta aveam intepaturi in partea dreapta jos. Ma gandesc ca poate am o dereglare hormonala si de aceea imi intarzie? sau am probleme cu ovarul drept? daca puteti sa imi dati o parere ar fi perfect !multumesc
0
23-04-2011, ora 14:30
maria maria 12
Nu este medic/terapeut
maria maria 12
aa si am facut 2 teste de sarcina si mi.au iesit pozitive , insarcinata nu am cum sa fiu pt ca ne.am protejat si doctorul a zis ca nu sunt...o prietena a avut probeleme cu ovarul stang si cu toate ca nu era insarcinata testele aratau pozitiv.acum eu nu stiu ce sa cred.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pauza la anticoncepționale și riscul apariției simptomelor psihiatrice
  •