intarzierea menstruatiei

10-01-2009
maria89
Nu este medic/terapeut
maria89
eu am ciclul regulat la 28 yile rar se mai int sa imi vina cu o zi inainte sau dupa.ultima menstruatie care a fost pe data de 12 decembrie 2008.pe data de 20 dec, 26 dec si 2 decembrie am avut contacte sexuale protejate fara intamplari nefericite( sa se rupa sdau chestii din astea prietenul meu verifiknd acest lucru dupa fiecare contact
)ar fi trebuit sa imi vina pe data de 9 ianuarie dar se pare k intarzie.am simtope premestruale k in fiecare luna dureri de sani de pe data de 4 ianuarie km ku 5 zile inante de venirea menstruatiei crempe aparitia unor mici cosuri pe fata.mentionez ca in toate zilele de cnntact au fost 2 contacte sexuale unul dupa celalat cu prezervatiz dara fara sa facem baie intre doar ne-am sters cu servetele.crredeti ca ar trebui sa ma ingrijorez.trer sa recunosac k am avut si o saptamana km tensionata.va multumesc si ast un raspuns cat mai urgent.
2 comentarii
0
11-01-2009, ora 15:33
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Stai linistita, caci ciclul va veni.Stress-ul e posibil sa-ti deregleze cu cateva zile plus sau minus sangerarea.Numai bine!
0
27-01-2009, ora 01:39
miss_vera2006
Nu este medic/terapeut
miss_vera2006
mai bine fati un test ca e cam mare intarzierea.asa chiar numai ai de ce sa te ingrijorezi dupa aia
bafta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.