intarzierea ciclului mentrual...ce se intampla?

05-08-2011
vyyyoleta
Nu este medic/terapeut
vyyyoleta
buna dimineata!am si eu o problema...am ciclu regulat luna aceasta ar fi trebuit sa-mi vine pe 1, dar sunetem in data de 5 si ciclu nu mi-a venit.am facut un test de sarcina pt ca am avut un contact sexual la jumate lunii iulie in care a ejaculat in mine perioada in care eu eram fertila, dar a iesit negativ.nu am simptome nici ca mi-ar veni ciclu(ma dor sani inainte) nici ca as fi insarcinata...care ar fi cauza????multumesc si ast rasp
2 comentarii
0
06-08-2011, ora 00:25
DenisaBrit
Nu este medic/terapeut
DenisaBrit
Un test de sarcina e cel mai concludent daca il faci la aproximativ 10 zile de la intarzierea menstruatiei.Dupa cele descrise oricine ar zice ca e posibil sa fi insarcinata, dar daca testul a iesit negativ atunci nu cred ca e vorba de o sarcina.Repeta testu peste cateva zile sa te convingi.:)
0
06-09-2011, ora 11:59
deyu13
Nu este medic/terapeut
deyu13
Buna, sunt noua pe aces forum si doresc sa ma ajutati.Eu pana acum am avut ciclu regulat 28-29 de zile.luna trecuta am intretinut relatii sexuale neprotejate, prietenul meu a fost f atent si nu a ejeculat in mine.Specific ca de fiecare data la penetrare am dureri ca prima data, cand eram virgina, iar pe parcursul actului sexual simt dureri si usturimi pe peretii vaginului.Ciclul mi-a intarziat aproape 7 zile se poate sa fiu insarcinata sau este vorba de vreo infectie.Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: