intarzierea ciclului menstrual

01-12-2008
ioanaatty
Nu este medic/terapeut
ioanaatty
am 18 ani si am o relatie de aproape 9 luni. Ne intelegem foarte bine. El are 20 de ani si e primul baiat cu care am avut un act sexula. In 9 luni am avut 3 acte sexuale din care 2 fara prezervativ. A treia oara am facut-o fara si ciclul mi-a intarziat deja de 4-5 zile. Imi este putin frica de consecinte cu toate ca nu am simtomele unei viitoare sarcini. Ce sfat imi dati?
3 comentarii
0
02-12-2008, ora 14:28
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
ia un test de sarcina si vezi ce spune si el.
0
12-02-2009, ora 21:22
sympatyka
Nu este medic/terapeut
sympatyka
asa eram j eu in situatia ta.si mie mi-a intraziat ciclul menstrual 2 sapt.si eram speriata.dar dak ziki k nu ai simptomele unei sarcini.(vomari..greturi..oboseala.nu ai pofta de mancare.dureri de brta...etc).atunci singura solutie e sa-ti faci un test de sarcina:)...vezi ce iti zice si el...dar eu cred k nu ai ramas.si eu am facut-o de mai multe ori ;;fara;;.dar am avut noroc.tootusi..asta invatzare de minte...foloseste prezervativul...astfel evitzi si o sarcina nedorita si nu te mai expui riscului de a te infecta cu vreo boala...nushh:D bafta...
0
03-08-2010, ora 09:25
oana tanasa
Nu este medic/terapeut
oana tanasa
buna ziua!!!!am 20 de ani si de 2 lunii de zile am o relatie sexuala cu iubitul meu foarte activa!!!!!!nu folosim prezervativ, deoarece ne dorim un copil, iar de fiecare data el ejaculeaza in mine!!!!!!!!!!am facut o multime de teste de sarcina, dar toate ies negative, insa ceea ce ma facut sa imi pun un semn de intrebare este faptul ca acum imi intarzie menstruatia!!!!!!am uitat sa precizez ca acum 3 ani am avut o problema ginecologica, pt care am fost supusa si unui avort!!!!!!!!!!intrebarea mea este.e posibil sa fiu insarcinata chiar daca testul de sarcina e negativ???????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.