intarzierea ciclului

11-10-2009
Ioana221
Nu este medic/terapeut
Ioana221
Buna seara!
Problema mea este ca imi intarzie ciclul de 3 zile! Trebuia sa vina vineri si e deja duminica si nimic...De obicei ciclul dureaza 28, maxim 29 de zile la mine, deci nu inteleg de ce. Mentionez ca iau anticonceptionale de aprox un an si jumatate si nu am avut probleme. Nici nu am uitat sa iau pilula, doar am luat-o putin in intarziere, dar niciodata nu au trecut mai mult de 4 ore. Luna trecuta am urmat un tratament cu cerviron ovule, prescrise de medicul ginecolog pentru o cervicita. Pot aceste ovule sa influenteze ciclul menstrual? Am facut si un test de sarcina si a iesit negativ.
Va rog mult sa ma ajutati! Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
13-10-2009, ora 14:45
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Probabil ca ti-a venit menstruatia.Sa cauti sa iei pilula cam la aceeasi ora; 4 ore intarziere este mult.Ovulele nu influenteaza orarul menstrual.
0
13-10-2009, ora 20:22
Ioana221
Nu este medic/terapeut
Ioana221
Nu mi-a venit inca...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul