intarziere menstruatie

11-12-2008
amyga
Nu este medic/terapeut
amyga
Acum 3 luni am intrerupt anticonceptionalele (microgynon) la un sfert de folie si mi-a venit ciclul la 2 zile dupa oprirea pastilelor. Urmatoarea luna mi-a venit dupa 27 de zile, iar cealalta luna dupa 38 de zile de la ultima menstruatie. Dupa cum am calculat, luna aceasta trebuia sa vina cam pe data de 5, dar nu a venit si au trecut deja 35 de zile. Dupa ultima menstruatie am facut un tratament de 10 zile cu Klion. crede-ti ca intreruperea contraceptivelor a provocat aceste intarzieri? Multumesc.
3 comentarii
0
12-12-2008, ora 16:22
melis
Nu este medic/terapeut
melis
buna am si eu o problema:( in urma cu 3 sapttamni am avut un contact neprotejat si el sustine ca nu a ejaculat in mine:( dar nu stiu ce sa cred pt ca eu am ciclul neregulat si in fiecare luna mi, a intarziat:( si pana akum nu mi, a venit desi am dureri de san de 1 saptamna dar nu mi, a venit, poate sa fiu insarcinata?:( va rog ajutati, ma..ca nu stiu ce sa fac:(((
0
09-05-2011, ora 16:25
kikiuuu20
Nu este medic/terapeut
kikiuuu20
buna ziua!si eu am aceeasi problema, in momentul de fata cred ca mi-a intarziat menstruatia mai mult de o luna.E posbil sa fie din cauza unui tratament?mentionez ca m-am imbolnavit de pneumonie si am fost internata, am urmat tratament perfuzabil cu glucoza, antibiotic si gentamicina+alte pastile...si injectii.De obicei ciclul era regulat pana la ultimul cand mi-a venit mai tarziu cu cateva zile.In urma cu cateva luni am luat un tratament pt cistita acuta...in momentul de fata...mai precis de cateva saptamani am urinari foarte dese si cred ca am cam racit iar.Am uneori dureri si senzatia ca ar trebui sa mi vina(de obicei ma durea cam cu o saptamana inainte sa mi vina)..dar pana acum nici un semn.Ce as putea sa fac?o posbila sarcina ar putea fi?tin sa spun ca am av raporturi sex cu prietenul meu dar cu prezerv si fara...insa el ma asigura ca nu din cauza asta imi intarzie.Totusi ar fi bine sa mi fac un test?si sa ma duc in control la un medic ?e posbil sa am ceva mai grav??din cauza ca am racit jos atat de des?(de cele mai multe ori at cand imi vine menstruatia ma simt foarte rau).Ast rasp.Va mltumesc!
0
09-05-2011, ora 16:28
kikiuuu20
Nu este medic/terapeut
kikiuuu20
*e posbil sa fie si din cauza stresului?greturi sau ameteli nu am avut.:| mai ma durea burta cand si cand si mi se lasa p picior ca si cand ar trebui sa imi vina menstruatia..dar nu inteleg de ce nu imi vine:|
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •