intarziere menstruatie, cauze

20-06-2009
cr15t1n4
Nu este medic/terapeut
cr15t1n4
Buna seara, as dori sa ma ajutati cu unele intrebari ce inca nu le-am gasit raspuns:am 24 ani, si la varsta de 17 ani am fost diagnosticata cu Boala Basedow, si mi s-a prescris un tratament( din pacate nu mai stiu exact denumirea medicamentatiei deoarece am intrerupt tratamentul)- l-am intrerupt din mai multi factori. de 2 ani am un priten (, si am o viata sexuala regulata, pana cum un an nu am avut nici o problema, dar de 1 an am mentruatia dereglata ( menstruatia imi intarzie de la 1 luna la 2 luni). Am fost la un medic ginecolog, cum au aparut problemele, dar mi s-a spus ca am o mica raceala si am luat tratament cu polidin injectabil timp de 7 zile, si antibiotice.Am mai observat k sunt fff balonata in burta chiar daca nu mananc ff mult, si mi-a aparut si o secretie albicioasa.Dupa tratament din pacate am observat ca mentruatia nu mi s-a reglat ; momentan sunt plecatra in afara tarii si am fost si aici la un ginecolog ci mi s-a spus ca nu am motve de ingrijorare ca nu am nimic, se poate sa fie pe motivul schimbarii climei ( eu stau in Grecia acum).Va rog, daca puteti sa ma ajutati cu aceasta nelamurire.Va multumesc! Cristina
1 comentarii
0
20-06-2009, ora 21:29
camitza
Nu este medic/terapeut
camitza
Buna seara.am si eu o problema...acum vreo 2 saptamani mi-a aparut un fel de brobonita pe peretele vaginal..la intrare...nu stiu daca intelegeti..ca nu prea ma pricep sa descriu locul acela..si ma cam manca..si nu i-am dat atentie..problema este ca nu mi-a trecut nici acum..si zilele acestea trebuia sa imi vina menstruatia..luna trecuta mi-a venit pe 20...si acum ma asteptam sa imi vina mai devreme...dar nu prea sunt semne ca mi-ar veni.doar ma dor putin sanii..si astazi am avut pe chiloti doar o pata mica maronie.si imi este cam frica.va rog sa ma lamuriti si pe mine...multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.