intarziere de la antibiotice??

18-02-2009
andrushka
Nu este medic/terapeut
andrushka
Buna seara! am si eu o intrebare: menstruatia poate intarzia de la antibiotice? sa va spun si de ce intreb asta: eu anul trecut am luat anticonceptionale pentru reglarea menstruatiei, timp de 6 luni. In acest timp mi-am inceput si viata sexuala, dar am terminat de luat anticonceptionalele si n-am mai luat de atunci. Dupa ce am terminat pastilele, menstruatia mi-a venit cat de cat regulat, cam la 31-32 zile, cu intarzieri de 2-3 zile. Luna trecuta am luat antibiotice pt o raceala, prima data am luat ampicilina imediat dupa ce mi s-a terminat menstruatia si apoi am fost nevoita sa iau oxacilina. Si trebuia sa imi vina duminica, dar nu mi-a venit. Sunt 3 zile de intarziere si as vrea sa stiu daca antibioticele lute pot avea vreo influenta? de protejat, ne-am protejat de fiecare data cu prezervativ si incidente nu au fost pt ca am verificat dupa. O sa cumpar si un test de sarcina, dar stiu ca se face la 7 zile de intarziere sau 3 saptamani de la contactul cu risc. Ori la mine sunt doar 3 zile de intarziere. Va multumesc anticipat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.