intarziere ciclu menstrual

24-04-2010
truliana
Nu este medic/terapeut
truliana
Am 42 ani si in aceasta luna ar fi trebuit sa-mi vina ciclul in jurul datei de 12.04 si nu mi-a venit. Am facut si un test de sarcina si a iesit negativ, oricum, posibilitatea de a fi sarcina era infima. In afara de acest lucru simt modificari la nivelul sanilor (ca dupa avort), foarte usoare dureri in zona pelviana dreapta seara si de spate dimineata, ma trezesc foarte devreme ( in jur de 5, 00 dimineata) dar obosita ( am si tensiunea mica 9/5 si TPSV). Sunt cam speriata, deoarece pana acum nu mi-a mai intarziat ciclul menstrual niciodata, uneori mi-a venit mai davreme. Care credeti ca ar putea fi motivele si ce imi recomandati? Multumesc.
5 comentarii
0
25-04-2010, ora 23:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Se poate regla cu un remediu homeopat. Mergeti la un medic homeopat sau scriteti-mi un email.
0
26-04-2010, ora 16:39
truliana
Nu este medic/terapeut
truliana
Multumesc pentru sfat. puteti sa-mi dati detalii, va rog?!
0
26-04-2010, ora 18:43
pufulina
Nu este medic/terapeut
pufulina
buna ziua. am 31 de ani, nu am copii si am o problema cu ciclul. dintotdeauna a fost neregulat, ba venea la 20 de zile, ba la peste 40. in primii ani, adolescenta fiind, un medic endocrinolog m-a umflat de medroxiprogesteron, apoi am trecut pe anticonceptionale: logest, novinete, diane-35, jeanine. am luat cativa ani neintrerupt, iar in octombrie 2009 le-am intrerupt definitiv. de atunci imi vine aiurea, ba la 32 de zile, ba la 44, ceva de genul asta. tratamentul dat de ginecologii la care am fost e acelasi de fiecare data: duphaston, apoi contraceptive. nu mai vreau pastile de nici un fel. este vreo problema daca imi vine asa neregulat? as putea avea probleme in a ramane insarcinata sau a pastra o sarcina? in urma ecografiilor s-a constatat ca am SOP si uter retrovers. va multumesc.
0
04-09-2016, ora 20:43
contesita
Nu este medic/terapeut
contesita
Bună seara, am nevoie de sfatul unui medic deoarece am 42 de ani și nu mi-a venit ciclul încă. Ultimul ciclu a fost pe 28 iulie-prima zi iar în 14 august am avut un contact sexual cu prezervativ. În 31 august și 1 septembrie am făcut două teste de sarcină care au ieșit negative iar în 1 septembrie am fost la un medic care la ecografia intravaginală nu a văzut nimic, a spus că nu este sarcină, însă tot nu mi-a venit ciclul.
Ce aș putea face?
Mulțumesc
0
19-09-2017, ora 22:20
Diana Roxana
Nu este medic/terapeut
Diana Roxana
Bună! Am și eu o problema am 18 ani și mi-a venit ciclul la 14 ani dar nici o data nu a venit regula adică îmi vine o data la 4 5 luni ce pot face ma poate ajuta cineva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.