intarziere a menstruatiei 2luni?

13-05-2010
corina daniela
Nu este medic/terapeut
corina daniela
buna ziu. as avea nevoie de un raspuns daca este posibil. in luna martie nu am avut menstruatie, iar in aprilie nici atat, am avut sangerare doar in 5 mai desi trebuia sa fie in 16 aprilie. ciudat este ca am facut un examen de sarcina la spital care a iesit negativ. dar ce este si mai ciudat e ca in lunile fara ciclu pierderile erau foarte lichide ca si cand as fi facut pipi, cateva zile inainte cu 2 sapt de sangerarea de pe 5 dimineata cand ma trezeam aveam ameteli foarte mari, fara senzatii sau stari de voma. de obicei sangerarea la mine dureaza in jur de 4-5 zile iar alte 2 am o pierdere maronie ce am avut-o de fiecare data la menstruatie. de data aceasta a durat 2 zile jumate fara pierderile maronii, iar dupa 1zi fiind la munca din greseala m-am lovit la burta, nu foarte tare dar am simtit o durere ca si cand m-ar fi taiat cineva la mijloc, iar inspre seara am avut iar sangerare, un sange foarte rosu pt 2 zile. sunt 4 zile de cand nu mai am deloc pierderi de sange, dar am in partea de jos a burtii, mai precis sub burta miste durei care sunt permanente de sambata. azi fiind joi. am crezut ca sunt insarcinata dar testul e negativ, si sincer asa ceva nu mi s-a mai intamplat si am putina frica, pt ca nu stiu ce ar putea sa fie. va rog sa ma ajutati. va multumesc.
2 comentarii
0
15-05-2010, ora 19:03
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Trebuie sa te vada un ginecolog si sa faci o ecografie.posibil probleme la ovare.
0
16-05-2010, ora 15:52
corina daniela
Nu este medic/terapeut
corina daniela
va multumesc mult doamna dr.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: