intarziat menstruatie, test de sarcina negativ

23-01-2013
turturica gabriela
Nu este medic/terapeut
turturica gabriela
buna dimineata.mi-a intarziat menstruatia ultima data a fost pe 14 decembrie nu am avut contact sexual de la ultima menstruatie si pana acum am facut un test de sarcina a iesit negativ am dureri de burta si de spate ca si cum mi-ar veni...imi este frica pentru ca acum cateva zile am facut o radioscopie am aflat ca am gastrita cu reflux gastroesofagian pentru care iau si tratament sunt si anemica sa fie cauza intrazierii stresul acumulat in ultimu timp, pastilutele si regimul alimentar...am uitat sa precizez ca am si chist ovarioan drept...va rog sa ma ajutati cu un sfat
5 comentarii
0
23-01-2013, ora 16:37
Iussty1992
Nu este medic/terapeut
Iussty1992
cred ca e din cauza stresului sigur:D si prietena mea are aceeasi problema..dar mai asteapta putin:D..despre sarcina nu cred ca e vorba :)
0
23-01-2013, ora 18:57
turturica gabriela
Nu este medic/terapeut
turturica gabriela
multumesc mult :X
0
24-01-2013, ora 19:23
kikoo
Nu este medic/terapeut
kikoo
buna, , am facut un test de sarcina acum 2 saptamani si a iesit pozitiv, am mai facut unul aseara si a iesit tot pozitiv, am facut analize de sange dar nu scrie nimic daca sunt insarcinata sau nu, , , , ce crede-ti ?
0
24-01-2013, ora 22:32
turturica gabriela
Nu este medic/terapeut
turturica gabriela
nush cel mai bine fa un consult ginecologic
0
23-02-2013, ora 14:01
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Menstruatia poate intarzia datorita instalarii unei sarcini (dar testul de sarcina negativ in cazul dvs.ar exclude aceasta varianta)sau datorita chistului ovarian.Tratamentul pentru chistul ovarian poate duce si la revenirea menstruatiei:flux, durata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testele de sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Durerea de burtă
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •