intarziat ciclu 3 zile

21-09-2015
Ingrid29
Nu este medic/terapeut
Ingrid29
Luna trecuta pe 22 august mi-a venit menstruatia la data fixa si m-a si tinut normal ba chiar in a2a si a3a zi a curs ff mult si ultima relatie sexuala neprotejata, am avut-o pe data de 19 august cu terminare afara si fix in acea zi in care mi-m venit am si plecat in Anglia. In aceasta perioada nu am mai intretinut nici-o relatie sexuala, numai ca am trecut prin 3 momente de stres, si am depus un efort fizic in care am alergat cam jum de ora intr.o zi si niste aparate odata la vreo 2 zile..pe 18-19 ar fi trebuit sa imi vina si nu a aparut nici azi, in a3a zi de intatziere, doar ce am dureri de sani pe care le aveam mereu inainte de menstruatie si azi ma durut foarte tare capul...ce credeti ca poate fi? Pot fi insarcinata sau e o simpla intarziere din cauza stresului, Schimbarii de clima etc?. Va rog.Ajutati-ma.Multumescc
1 comentarii
0
22-09-2015, ora 18:17
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Intarzierea menstruatiei poate avea mai multe cauze, printre care si schimbarile prin care treceti dar poate fi vorba si de o sarcina. Orice contact sexual neprotejat poate avea ca efect o sarcina. Este indicat sa mergeti la un medic ginecolog.

O zi placuta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: