inspiratie ingreunata

08-07-2008
cristina nicoleta
Nu este medic/terapeut
cristina nicoleta
De cateva luni nu pot sa respir bine(simt ca nu i-mi ajunge aerul si mai nou simtpe gat si in nas o senzatie de raceala, ca si cum as fi mancat ceva mentolat si am ramas cu senzatia aceea de raceala dupa care nu pot sa inspir bine)-nu stiu daca am descris intocmai senzatia.
Am facut analize calciu, magneziu, potasiu, pentru anemie, VSH, raze la plamani dar au iesit bine. Din cate stiu si am simtit pe propia-mi piele am probleme cu fierea(poate fi de la ea?)
Si mai am si niste crize cu o stare de rau general i-mi amortesc bratele, picioarele, senzatie de voma, parca i-mi amorteste si maxilarul si binenteles nelipsita senzatie de lipsa de aer.
De la doctor ce m-i s-a spus doar ca este stres(putin probabil daca pana si in concediu m-am simtitl a fel) si o spondiloza cervicala.
Daca s-a mai confruntat cineva cu asa ceva va rog dati-mi si mie un sfat pentru ca sincer nu stiu cum sa scap iar doctorii ma cred de acum nebuna. I-mi dau seama ca din analize nu reiese nimic dar eu ma simt in continuare la fel.
Mentionez ca nu fumez m-am lasat si de cafea
1 comentarii
0
08-07-2008, ora 00:00
jeanny
Nu este medic/terapeut
jeanny
Fa-ti TSH-ul, pentru ca si eu m-am confruntat cu simptome asemanatoare (in afara de aceea cu sezatia ca ai mancat ceva mentolat) si mi s-a spus ca am probleme cu spondiloza. Abia dupa un an mi-a constatat un endocrinolog ca am defapt probleme cu tiroida. Poate la tine nu este cazul, dar ar fi bine sa excluzi si aceasta varianta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.