insomnie

07-06-2014
ce_este_viata
Nu este medic/terapeut
ce_este_viata
Buna ziua tuturor! Sunt disperat, de cand ma stiu am avut o viata dezorganizata, de ceva timp am probleme cu somnul, un somn intermitent, uneori chiar ma trezesc si nu mai dorm doar dupa ceva ore, nu am posibilitati sa merg la medic, cine ma poate ajuta cu ceva sfaturi, remedii naturale, ceiaiuri sau stiu eu ce. Cred ca mi se trage si de la faptul ca stau cam prost cu imunitatea. Sunt racit din iarna, ma trezeam sa merg la toaleta, de 3 - 4 ori pe noapte sa urinez, acum cand ma trezesc am nasul infundat, ma doare spatele jos fix in zona rinichilor, parca i.as simti, este posibil, atunci cand o rezolv cu imunitatea sa.mi revin, am asa o presimtire ca ma aflu la capat de drum, am auzit ca din cauza insomnii poti deceda. Ajuta.ti.ma cu ceva sfaturi va rog din tot sufletul ca nu mai pot sunt disperat am 24 de ani si nu am avut parte de lucruri frumoase in viata, chiar daca stiu ca 24 de ani chinuiti, nu.mi va permite o viata lunga, mi.as dori din tot sufletul, sa.mi revin si macar 2 - 3 ani sa ma pot bucura de viata, sa pot munci sa pot realiza cate ceva. Va multumesc!
4 comentarii
0
07-06-2014, ora 07:48
gio678
Nu este medic/terapeut
gio678
Eu zic ca ai o depresie si de la asta ai insomnie in cazul urinarii dese si durerii la rinichi ai o infectie urinara netratata...eu iti recomand sa mergi
la medicul de familie si in caz ca nu ai totusi incearca cu curaj sa intri intrun cabinet sa incerci macar ca vb aia incercarea moarte n-are...sau mai poti merge la urgente ca e gratis.nu e bine sa ne dam cu parerea ce medicamente sa iei ca poate nici nu o sa iti fie de folos si mai dai si banii degeaba pe ele...un sg lucru iti mai zic gindirea pozitiva este cel mai bun medicament..







.

.
0
07-06-2014, ora 08:19
ce_este_viata
Nu este medic/terapeut
ce_este_viata
Faza cu gandirea o stiam, dar nu o poti avea atat timp cat esti inconjurat de lucrurile urate si oamenii care te.au distrus, la peste cand ma duceam, si stateam cate 2 - 3 zile, aveam pofta de mancare si somn instantaneu, este posibil ca atunci cand schimb locul, orasul sa o iau de la inceput, sa.mi revin?
0
07-06-2014, ora 09:40
gio678
Nu este medic/terapeut
gio678
eu zic ca da, te-ar ajuta sau nu neaparat sa schimbi orasul poti schimba de exemplu locul de munca, te poti muta de acasa in cazul ca stai cu parinti si sa iti inchiriezi fie si o camaruta de camin de exemlu, sa nu-i mai bagi in seama pe cei care ti-au facut rau pur si simplu sa nu iti mai pese decit de tine si de viata ta care sigur intr-o buna zi iti va suride daca ii oferi o sansa
..cu plecatul din oras trebuie gindita bine treaba...iti trebuie bani sa iti inchierezi ceva si pina iti gasesti un loc de munca...eu zic sa nu iei decizii la nervi ca nu te vor ajuta mai rau te incurca...ia si tu niste sedativ pc te vor mai linisti..
0
08-06-2014, ora 09:42
ce_este_viata
Nu este medic/terapeut
ce_este_viata
Tocmai asta e problema, ca nu muncesc, de asta.s eu disperat, ca insomnia raceala si depresia sau ce naiba am eu, ma obosesc. As vrea mai intai sa ma pun pe picioare, sa ma simt bine, increzator, dar nu stiu cand si cum voi reusi. De plecat din oras nu stiu daca voi putea, poate voi pleca in strainatate, cred ca ar fi cea mai buna solutie.
Deci care ar putea sa.mi spuna prin metode naturiste, ce as putea consuma ca sa ma poata linisti. Ce viata...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.