insarcinata sau nu

08-02-2014
maryter
Nu este medic/terapeut
maryter
buna am avut relati neprotejate in care baiatu avea grija dar sa intmplat ca intro zi a dat drumu in mine dupa care mia venit ciclu in mod normal pe 26 noiembrie am facut un test a aratat negativ dupa care in decembrie cu intrziere ciclu pe 28 si in ambele cazuri a durat 3 zile dar ianuare inca nu mia venit azi e 7 ferbruare si inca nu am ciclu schimbari nu vad ale corpului doar ca inainte de a mi se incepe ciclu in noiembrie si decembrie am avut dureti de sin ce nu leam avut prima ore poate sa fie sarcina
1 comentarii
0
09-02-2014, ora 11:18
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ai mare grija cu aceste contacte NEprotejate in care baiatul are'grija', ca s-ar putea sa ti se intample sa ramai insarcinata, chiar daca el nu a ejaculat in interiorul vaginului.Pe scurt, in timpul actului sexual, penisul elimina un lichid, se numeste lichid seminal sau pre-ejaculator, care contine spermatozoizi, iar in felul asta poti ramane insarcinata. Prezervativul este cel mai sigur mod de a preveni o sarcina nedorita, insa pus de la inceputul actului!
Daca ti-a venit ciclul in mod normal si testul a iesit negativ, inseamna ca nu esti insarcinata.Dar de ce nu mergi la un medic ginecolog, asa ca sa nu iti mai faci atatea probleme.E mai simplu sa mergi la medic decat sa stai in stres!
Numai bine si ai grija de tine pe viitor!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.