insarcinata sau nu?

06-03-2009
Av3ng3R
Nu este medic/terapeut
Av3ng3R
salut.am si eu o problema si cer ajutorul vostru.am facut sex(protejat) cu prietena mea acum 1 saptamana si se pare ca acum i-a intarziat ciclul.pot spune ca pe ianuarie ciclul ia venit pe 30 sau 31 iar in decembrie cu o saptamana mai devreme.acum va rog, spuneti-mi care este cauza intarzierii?exista sansa sa fie gravida?si daca da, dupa cat timp si care vor fi semnele sarcinii?va rog, raspundeti.
3 comentarii
0
06-03-2009, ora 20:08
Av3ng3R
Nu este medic/terapeut
Av3ng3R
am uitat sa mentionez ca in seara aceea am facut sex de 2 ori(protejat) la un interval de 30 de minute.ce ar mai fi de spus este ca in perioada aceea de 30 de minute pauza ne-am sarutat, iar in timp ce ne sarutam am inceput sa o masturbez putin.se poate, daca in timpul ce am schimbat prezervativele sa fi ramas putina sperma pe deget si chiar daca m-am sters pe deget cu servetel, sa duca asta la o posibila insarcinare?mentionez ca degetul nu a intrat mai mult de 3-4 cm.
0
08-03-2009, ora 08:39
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Sa-i cumperi un test de sarcina [ in afara cadoului de 8 Martie ] si sa-l faca maine dimineata din prima urina.
0
10-03-2009, ora 02:25
anonima89
Nu este medic/terapeut
anonima89
ne dormi un copil si am facut sex neprotezat in zilele fertile..ma pot astepta la o sarcina?
am nevoi urgent de raspuns:D mersi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •