insarcinata sau dereglare hormonala?

07-10-2013
mika000000000
Nu este medic/terapeut
mika000000000
Am avut contact sexual neprotejat la 1 zi dupa terminarea ciclului menstrual, dupa exact 5 zile de la contact sexual am avut o sangerare abundenta exact ca menstruatia care a durat 4 zile..As vrea sa primesc un sfat in legatura cu problema mea..E posibil sa fi ramas insarcinata si dupa numai 5 zile sa fi avut loc nidatia?..Din cate stiu eu nidatia nu este asemanatoare menstruatiei sau unei hemoragii asa cum am avut eu..Din momentrul inceperii sangerarii am o stare de greata..Puteti sa imi dati un sfat sau o parere mai ales cele care au ramas insarcinate, numai am rabdare pana la proba testului de sarcina.Multumesc!
4 comentarii
0
07-10-2013, ora 09:15
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Dupa contactul sexual, ai luat pastila de a 2-a zi?
0
07-10-2013, ora 15:06
mika000000000
Nu este medic/terapeut
mika000000000
nu am vrut sa iau din alte motive..Insa aceea sangerare era foarte abundenta si prea devreme ca sa fie nidatie, dupa parerea mea..insa fiecare organism e diferit in felul sau..De aceea imi doresc o parere din partea celorlalti.
0
07-10-2013, ora 20:21
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cel mai probabil este hormonal, nu asa este sangerarea de nidatie.
Chistul ovarian este una dintre afectiunile ce fac menstruatia sa apara de doua ori intr-o luna, provoaca hemoragii ori sangerari anormale.
0
07-10-2013, ora 21:28
mika000000000
Nu este medic/terapeut
mika000000000
multumesc pentru raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce întârzie menstruația?
  • Modificări la nivelul sistemului reproducător la sugarii hrăniți cu formule pe bază de soia
  • Semne de dezechilibru hormonal
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Ce este o dereglare hormonală?
  • Când menstruația e considerată anormală și ar trebui să te adresezi medicului
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •